padangos

Žieminės padangos, į ką verta atkreipti dėmesį

Žieminių padangų klasifikacija

ziemines padangosŽieminės padangos gali būti: dygliuotos arba nedygliuotos, ,,minkšto mišinio“ arba ,,kieto mišinio“. Žieminės padangos t.y. dygliuotos padangos garantuoja puikų padangos sukibimą su apledėjusia, slidžia kelio danga. Žiemos metu itin svarbus stabdymo procesas, kuomet slidžiame kelyje, siekiama išvengti susidūrimo. Dygliuotų padangų stabdymo kelias palyginti su nedygliuotomis padangomis yra keliskart trumpesnis. Automobilį su dygliuotomis padangomis šaltuoju metų laiku slidžiuose, apledėjusiuose keliuose ženkliai lengviau suvaldyti posūkiuose. Tačiau nors dygliuotos padangos turi daug privalumų žiemos metu, jų naudojimas jau yra apribotas daugelyje šalių, tokią patirtį siekiama įgyvendinti ir Lietuvoje. Tačiau tai nėra susiję su pačiomis padangomis, nes jų pranašumas žiemą yra tikrai didelis. Tačiau apriboti ar visiškai uždrausti naudojimąsi dygliuotomis padangomis siekiama todėl, kad dygliai, nesant sniego ar ledo, ardo kelio dangą, taip pat kelia didesnį triukšmą nei kitos žieminės padangos. Ir šiuo metu dygliuotos padangos nerekomenduojamos didžiąją dalį važinėjantiems miestuose, kur gerai valomos kelio dangos.

,,Mikšto mišinio“ žieminės padangos, dar kitaip vadinamos ,,Skandinaviško“ tipo padangomis, nes buvo sukurtos kaip alternatyva dygliuotoms padangoms naudoti Skandinavijos šalyse. Šios žieminės padangos nors ir be dyglių, tačiau puikiai sukimba su apledėjusia, snieguota kelio danga ir yra mažiau triukšmingos negu žieminės padangos su dygliais. Tačiau mūsų šalyje, kur žiemos palyginti su šiaurės šalimis gana šiltos, šios padangos atskleidžia savų trūkumų, pavyzdžiui, automobilio nestabilumas, ilgesnis stabdymo kelias.

,,Kieto mišinio“ žieminės padangos yra populiariausios Lietuvoje. Esminiu šių padangų privalumu galima išskirti gerą sukibimą su šlapia asfalto danga, automobilio stabilumą, o kaip trūkumą galima paminėti tai, kad šios padangos nepakankamai gerai sukimba su apledėjusia danga.

Jei kyla daugiau klausimų dėl to, kokias padangas pasirinkti, kurios žieminės tinkamiausios, pravartu pasiskaityti forumus internetinėse erdvėse, kur diskutuojama įvairiais klausimais. Pavyzdžiui, paieškos sistemos laukelyje įrašę ,,ziemines padangos forumas“, pamatysite, kuriuose forumuose diskutuojama apie žiemines padangas. Neretai būtent diskusijose atrandami atsakymai į rūpimus klausimus, forumuose dalijamasi patirtimi, kas taip pat svarbu.

Žieminių padangų kaina

Žieminių padangų kaina prasideda nuo maždaug 120 litų. Tiek mokėsite už pačias paprasčiausias, mažai žinomų gamintojų, mažo skersmens padangas. Tiesa, žieminės padangos internetu kainuos pigiau. Pati paprasčiausia ir mažiausio skersmens padanga internete gali nekainuoti nė šimto litų. Tačiau reikia pridurti, kad tokios pigios padangos netarnaus ilgai. R 14 skersmens padangų kaina prasidės jau nuo 120 litų, o didelio skersmens – R 18 – pigiausios padangos kainuos nuo 280 litų.

Žieminių padangų akcija – daugiau tikėtina šiltuoju metų laiku, nes sezono metu prekybininkai linkę palaikyti aukštesnes kainas ir taikyti mažiau nuolaidų. Pasirinkus internete paiešką ,,žieminės padangos akcija“, tikrai rasite nuolaidas siūlančių prekybininkų ir padangos pigiau kainuos.

Neišgalintys skirti pakankamai pinigų naujoms padangoms įsigyti, perka naudotas padangas. Ar tikslinga naudotos žieminės padangos? Vienareikšmiškai atsakyti sunku. Tokios padangos tikrai bus pigiau, tačiau jos tarnaus vieną, daugiausiai du sezonus, priklauso nuo naudotos padangos būklės. Vargu, ar verta taupyti šiuo aspektu.