Mėnesio archyvas: 2021 m. rugpjūčio mėn.

Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Daugeliui žinoma, kad LR Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia galimybę gauti paramą saulės elektrinės įrengimui. Dažniausiai parama saulės elektrinėms galima kompensuoti 35% – 40% saulės elektrinės kainos, o kai kuriais atvejais kompensacija gali siekti ir 80%. Pateikiame informaciją ką daryti norint gauti šią paramą.

Paraiškos pildymas

Galimybės pasinaudoti parama saulės elektrinėms suteikiamos kelis kartus per metus, tad čia svarbu sekti terminus ir vos APVA agentūrai paskelbus paraiškų pildymo laikotarpį, spėti tai atlikti. Prieš pildant paraišką reikia žinoti kokios galios saulės elektrinė bus įrengiama. Tam geriausia kreiptis į saulės elektrinių rengėjus. Pildant paraišką taip reikia nurodyti elektros sutarties objekto unikalų numerį ir kitus nekilnojamojo turto bei asmeninius duomenis.

Atsakymas

Gavus atsakymą, kad parama saulės elektrinėms gali būti skirta, planuojamas saulės elektrinės įsigijimas ir įrengimas. Šiame etape verta žinoti, kad saulės elektrinė taip pat turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Įranga turi atitikti ES standartus, saulės moduliams turi būti suteikiama ne trumpesnė nei 10 metų ir ne mažiau nei 80% efektyvumo 25 metams garantija, o įtampos keitikliui ne trumpesnė nei 5 metų garantija. Tad pasirinkę saulės elektrinės rengėjus nepamirškite pasidomėti šiais kriterijais arba informuokite, kad ketinate pasinaudoti APVA parama. Taip pat žinokite, kas saulės elektrinė turi būti įrengta per 9 mėnesius nuo paramos gavimo paskelbimo pradžios.

Skaityti toliau

Žygio batai: kiek verta kokybė?

Mėgstate žygiuoti, kadangi tai Jums suteikia kur kas daugiau laisvės nei kad kasdieniniai darbai? Tokiu atveju jums reikalinga labai gera avalynė, kuri padės įveikti bet kokias kliūtis ir tuo pačiu visada jaustis saugiai bei išvengti šalčio. Šiuo metu rinkoje siūlomi žygio batai yra labai įvairūs ir kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka.

Batai žygeiviamsSvarbiausia, kad žygio batai vis dažniau siūlomi internetu, tad tokiu atveju dažniausiai kur kas greičiau randama ta kokybė, kurios labiausiai reikia. Perkant internetu dažniausiai galima kur kas paprasčiau pamatyti akcijas, tad tokiu atveju daugiau sutaupoma, tačiau kokybė yra gera, batai patvarūs.

Žinoma, geriausi batai žygiams dažniausiai yra tam tikrų prekinių vardų, kurie vadinami geriausia alternatyva tiems, kurie renkasi kokybę. Dažniausiai gerus arba blogus komentarus galima skaityti internete, kadangi tai padeda sistemingai įvertinti pasiūlymus ir tuo pačiu atitinkamai rasti tą kokybę, kurios Jums labiausiai reikia.

Skaityti toliau

Kur geriausia pirkti medieną statyboms?

Statybų sektoriuje mediena yra labai svarbi, tad visiškai natūralu, kad reikalinga ne bet kokia, tačiau būtent tokia, kuri tarnautų kuo ilgiau ir tuo pačiu kuri statybų rezultatą padarytų kuo geresniu ir tokiu, kuris labai ilgai tarnauja.

Mediena statybomsKadangi šiuo metu statybinė mediena Klaipėda siūlome ne vienoje vietoje – kiekvienas gali rasti tai, kas jam labiausiai tinka be jokio vargo. Pasiūla yra labai plati, tad paieškos dažniausiai konkrečios ir ne tik kaina tampa reikalinga.

Daugiau info galima rasti UAB Vakarų švara svetainėje

Pirmiausia verta ieškoti tų, kurie teikia paslaugas legaliai. Tai yra pati geriausia garantija, kad gausite tai, ko jums labiausiai reikia. Paprasčiausiai kai kurie bandydami sutaupyti pinigus dažnai bendradarbiauja su tais, kurie siūlo gaminius nelegaliai. Tai yra labai blogai, kadangi gavus ne tai, ko jums reikia – nebus galima atgauti pinigų. Paprasčiausiai Jūsų negins vartotojų teisės, tad vengti tokių pasiūlymų tikrai verta.

Skaityti toliau

Kokie vitaminai šunims yra reikalingi?

Norite, kad jūsų šuo visada būtų sveikas? Tokiu atveju jam reikalingi pačios geriausios kokybės vitaminai, kurie gali padėti ne tik gerai judėti, tačiau taip pat ir gražiai atrodyti. Kadangi šiuo metu rinkoje siūlomi vitaminai šunims yra labai įvairūs – geriausia atlikti tyrimus ir pagal juos ieškoti vaistų, kurie pagerins šuns savijautą.

VitaminaiKokie šunų vitaminai reikalingi kiekvienam? Pirmiausia siūlome kuo daugiau dėmesio skirti smulkmenoms, kurios gali padėti rasti tą kokybę, kurios Jums labiausiai reikia. Kadangi šiuo metu vitaminai šunims, net ir to paties tipo, yra labai skirtingi – dažniausiai geriausia tartis su specialistu, kurie gali padėti rasti tą kokybę, kurios labiausiai reikia.

Galiausiai, juk prekės šunims ir tuo pačiu vitaminai taip pat kinta priklausomai nuo šuns dydžio, veislės bei kitų niuansų, tad reikalingas smulkmenų vertinimas, kad rasta kokybė tikrai būtų pati geriausia ir tuo pačiu pavyktų pasiekti kuo daugiau naudos.

Skaityti toliau

Patarimai plaukų priežiūrai

Rūpintis savo plaukais yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir rūpintis oda ar dantimis. Juk plaukai labai prisideda prie to, kaip mes atrodome kiekvieną dieną. Deja, tačiau daugelis žmonių vis dar numoja ranka į plaukų priežiūra bei nesuteikia jai daug dėmesio, nors taip būti tikrai neturėtų. Gerai prižiūrimi plaukai tikrai atrodys geriau ir atspindės jūsų įdėta darbą.

Visų svarbiausia yra tai, jog rūpintis savo plaukais nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Esmė tame, jog reikia tiesiog išsiugdyti tam tikrus įpročius – kaip valytis dantis kiekvieną rytą ir vakarą, o tuomet ši rutina taps įprastu ir natūraliu dalyku. Jūsų plaukai jums už tai tikrai padėkos. Būtent dėl to norime pakalbėti apie svarbiausius dalykus, kurių nusipelno jūsų plaukai.

PlaukaiKaip bebūtų keista, bet plaukų priežiūra pirmiausia prasideda nuo to, kaip apskritai rūpinatės savo kūnu, kaip maitinatės. Jei norite turėti sveikus plaukus, turėtumėte valgyti pakankamai žuvies ir riešutų. Juose gausu baltymų ir omega-3 taukų, kurie tikrai praturtins jūsų plaukus.

Skaityti toliau