Patarimai plaukų priežiūrai

Rūpintis savo plaukais yra lygiai taip pat svarbu, kaip ir rūpintis oda ar dantimis. Juk plaukai labai prisideda prie to, kaip mes atrodome kiekvieną dieną. Deja, tačiau daugelis žmonių vis dar numoja ranka į plaukų priežiūra bei nesuteikia jai daug dėmesio, nors taip būti tikrai neturėtų. Gerai prižiūrimi plaukai tikrai atrodys geriau ir atspindės jūsų įdėta darbą.

Visų svarbiausia yra tai, jog rūpintis savo plaukais nėra taip sudėtinga, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Esmė tame, jog reikia tiesiog išsiugdyti tam tikrus įpročius – kaip valytis dantis kiekvieną rytą ir vakarą, o tuomet ši rutina taps įprastu ir natūraliu dalyku. Jūsų plaukai jums už tai tikrai padėkos. Būtent dėl to norime pakalbėti apie svarbiausius dalykus, kurių nusipelno jūsų plaukai.

PlaukaiKaip bebūtų keista, bet plaukų priežiūra pirmiausia prasideda nuo to, kaip apskritai rūpinatės savo kūnu, kaip maitinatės. Jei norite turėti sveikus plaukus, turėtumėte valgyti pakankamai žuvies ir riešutų. Juose gausu baltymų ir omega-3 taukų, kurie tikrai praturtins jūsų plaukus.

Kitas patarimas – nekankinkite savo plaukų karščiu. Tikriausiai puikiai žinote, jog karštis yra kenksmingas plaukams, gali juos pažeisti, galūnės pradeda skilinėti. Būtent dėl to reikėtų vengti itin karštų dušų, ar plaukų tiesintuvų, jei prieš tai nepapurškėte savo plaukų specialia nuo kaitros apsaugančia priemone. Taip pat kaip saugote savo odą nuo tiesioginių saulės spindulių, taip pat turėtų būti saugomi ir plaukai – su galvos apdangalais arba pagalbinėmis kosmetinėmis priemonėmis.

Nemėginkite gydyti pleiskanų su aliejais. Daugelio klaidingu įsitikinimu, pleiskanos yra tiesiog sausa oda, nors iš tiesų tai yra tam tikras odos sutrikimas. Dėl šios priežasties, galvos trynimas su įvairiausias aliejais kurie neva turėtų pagelbėti nuo sausos odos yra tikrai nekoks sprendimas. Geriausias sprendimas situacijoje, kai ant jūsų pečių nuolat krenta pleiskanos, yra specialus gydomasis šampūnas. Tiesa, tokį šampūną reikia kurį laiką palaikyti ant galvos, jog oda jį tinkamai įsisavintų (maždaug 5 minutes).

Galiausiai, naudokite kuo mažiau elektrinių prietaisų. Ar tai būtų elektrinis plaukų džiovintuvas, ar tai būtų garbanojimo žnyplės ar tiesiog tiesintuvas – visos šios priemonės iš dalies yra kenksmingos. Žinoma, jei šios priemonės yra naudojamos saikingai ir pagal reikalavimus, jos tikrai nenustekens plaukų, tačiau visos jos išskiria labai daug kaitros, kuri kenkia plaukams. Tad jei niekaip negalite be jų apsieiti, bent jau pasirūpinkite priemonėmis saugančiomis nuo karščio.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *