Kaip gauti paramą saulės elektrinei?

Daugeliui žinoma, kad LR Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) suteikia galimybę gauti paramą saulės elektrinės įrengimui. Dažniausiai parama saulės elektrinėms galima kompensuoti 35% – 40% saulės elektrinės kainos, o kai kuriais atvejais kompensacija gali siekti ir 80%. Pateikiame informaciją ką daryti norint gauti šią paramą.

Paraiškos pildymas

Galimybės pasinaudoti parama saulės elektrinėms suteikiamos kelis kartus per metus, tad čia svarbu sekti terminus ir vos APVA agentūrai paskelbus paraiškų pildymo laikotarpį, spėti tai atlikti. Prieš pildant paraišką reikia žinoti kokios galios saulės elektrinė bus įrengiama. Tam geriausia kreiptis į saulės elektrinių rengėjus. Pildant paraišką taip reikia nurodyti elektros sutarties objekto unikalų numerį ir kitus nekilnojamojo turto bei asmeninius duomenis.

Atsakymas

Gavus atsakymą, kad parama saulės elektrinėms gali būti skirta, planuojamas saulės elektrinės įsigijimas ir įrengimas. Šiame etape verta žinoti, kad saulės elektrinė taip pat turi atitikti tam tikrus reikalavimus. Įranga turi atitikti ES standartus, saulės moduliams turi būti suteikiama ne trumpesnė nei 10 metų ir ne mažiau nei 80% efektyvumo 25 metams garantija, o įtampos keitikliui ne trumpesnė nei 5 metų garantija. Tad pasirinkę saulės elektrinės rengėjus nepamirškite pasidomėti šiais kriterijais arba informuokite, kad ketinate pasinaudoti APVA parama. Taip pat žinokite, kas saulės elektrinė turi būti įrengta per 9 mėnesius nuo paramos gavimo paskelbimo pradžios.

Paramos išmokėjimas

Kai saulės elektrinė pilnai įrengta, turi būti pateikiami dokumentai išmokai gauti. Oficialūs saulės elektrinių pardavėjai paprastai pateikia reikiamus dokumentus pirkėjams, kuriems savo ruožtu tereikia juos įkelti į APVIS sistemą. Apskaičiuoto dydžio parama saulės elektrinėms yra pervedama į gavėjo sąskaitą per 60 dienų nuo dokumentų pateikimo.

Ketinantiems pasinaudoti šiomis galimybėmis taip pat verta žinoti, kad APVA parama suteikiama iki 10 kW saulės elektrinės galios. Tai reiškia, kad įsigyjant galingesnę nei 10 kW saulės elektrinę kompensacija bus skaičiuojama tik nuo 10 kW galios. Fiziniams asmenims tai nėra aktualu, nes nuosaviems namams tiekti elektros energiją pilnai pakanka ir 5 kW ar 6 kW galios saulės elektrinės. Tad telieka pasinaudoti šiomis galimybėmis ir naudotis ekologiškesne bei pigesne elektros energija.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *