Ar reikalinga gyvūnų sterilizacija?

DrambliaiTurite augintinį? Tokiu atveju privalote pasirūpinti, kad jo gyvenimo kokybė būtų kuo geriausia. Žinoma, tam į pagalbą visada atskuba veterinarai, kurių darbas yra garantuoti, kad iškilus klausimams – greitai gausite atsakymus, o gyvūnui susirgus – jis bus efektingai pagydomas. Veterinarijos klinika Vilniuje pasiruošusi padėti ištiesti pagalbos ranką Jūsų augintiniui, kai to labiausiai reikia.

O šįkart norime pakalbėti apie sterilizaciją, kuri vertinama labai skirtingai. Kol vieni žmonės teigia, kad gyvūnų sterilizacija padėjo šuniui išvengti ligų, kurios dažniausiai atsiranda metų eigoje, tuo tarpu kiti tikina, kad po šios procedūros gyvūno elgesys yra visiškai kitoks.

Kur yra balansas ir kur yra tiesa? Vieningo atsakymo nėra, kadangi pati sterilizacija tikrai skirtingai veikia gyvūnus. Tačiau praktikoje matyti, kad naudos yra kur kas daugiau.

Žinoma, galima minėti pačią svarbiausią priežastį – gyvūno dauginimą. Tais atvejais, kai norisi, kad jis ir liktų be palikuonių – kastracija, sterilizacija yra būtina. Ir nors gali atrodyti, kad kambarinis šuo tikrai neturės palikuonių jeigu Jūs to nenorėsite, tačiau praktikoje dažnai pasitaiko atvejų, kai šeimininkai patys nustemba – kuriuo metu kalytė galėjo pastoti. Tokiu atveju belieka rūpintis ir jos šuniukais, o to nori retas.

Taip pat gyvūnų sterilizacija gali padėti išvengti įvairių ligų, kurios yra susijusios su lytiniais organais. Serga ne tik šunys, tačiau ir kiti gyvūnai, ne tik kalės (kaip kad daugelis galvoja), tačiau ir patinai. Sėklidžių vėžio galima išvengti laiku atlikus kastraciją, tad siūlome nelaukti, kol Jūsų augintiniui reikės pagalbos, o padėti jam išvengti ligų.

Galiausiai, kastracija labai pasiteisina ir tokiu atveju, kai gyvūnas yra gana aršus kai su juo sunku susitvarkyti, tais atvejais, kai jis nėra linkęs klausyti šeimininko komandų. Tokiu atveju kastracija yra netik geriausias, tačiau dažnai ir patogiausias pasirinkimas, kadangi beveik visais atvejais gyvūnas išlieka toks pat mielas, tačiau kur kas paprasčiau paklūsta šeimininkui.

Jeigu norite, kad Jūsų augintinis visada būtų sveikas, laimingas ir tuo pačiu galėtų nejusti „gamtos šauksmo“, kuris daugiau kelia rūpesčių bei malonumo – sterilizacija yra geriausias pasirinkimas. svarbiausia rasti gerą kliniką, kurioje sulauksite profesionalių paslaugų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *