Cukrinis diabetas

Cukrinis diabetas (dar vadinamas cukralige) – tai liga, sukelta angliavandenių apykaitos sutrikimų. Tai lemia gliukozės kiekio kraujyje padidėjimą ar sumažėjimą. Padidėjimas vadinamas hiperglikemija, o sumažėjimas – hipoglikemija. Cukrinis diabetas nėra reta liga. Statistikos duomenimis visame Pasaulyje šia liga serga apie šimtas milijonų žmonių. Šis susirgimas sutinkamas ne tik suaugusiųjų tarpe. Vaikams, taip pat, gali būti diabetas (cukrinis). Žmonės gali tapti priklausomais nuo insulino. Yra trys grupės:

 • Cukrinis diabetas 1 tipo.
 • Cukrinis diabetas 2 tipas.
 • Cukrinis diabetas 3 tipas.

Cukrinis diabetas simptomai

Cukrinis diabetasNustatyti, ar yra cukrinis diabetas, nėra sudėtinga. Tereikia nuvykti į gydymo įstaigą ir pasidaryti tyrimus (kraujo iš venos). Jums ištirs gliukozės kiekį organizme. Simptomai gali pasireikšti įvairūs, tai priklauso nuo diabeto tipo. Žmogus gali silpnai jaustis, dažnai jausti nuovargį. Kūno masės sumažėjimas be priežasties, taip pat, gali būti vienas iš cukrinio diabeto priežasčių. Galite eiti dažniau šlapintis, nei įprasta. Būdingas nemalonus (acetono) kvapas iš burnos. Gali pykinti, jaučiamas troškulys, skysčių galite vartoti daugiau. Ši liga yra progresuojanti, gydyti būtina, kadangi priešingu atveju žmogus gali mirti. Pajutus bent vieną ar kelis cukrinio diabeto požymius būtina kreiptis į gydytoją, pasidaryti kraujo tyrimus.

Cukrinis diabetas mityba, cukrinis diabetas dieta

Cukrinis diabetas leidžia valgyti ne visus produktus, kuriuos mėgstate. Būtina kontroliuoti angliavandenių kiekį. Patariama skaičiuoti kalorijas. Sergantiems diabetu reikėtų valgyti dažnai nedideliais kiekiais. Rekomenduojama valgyti pusryčius, pietus, vakarienę. Nepamirškite užkandžiauti maždaug 2-3 kartus. Maistą galima valgyti įvairų, tačiau nepamirškite, kad turi būti išlaikytas baltymų, riebalų ir angliavandenių santykis. Sergantiems šia liga, tai labai svarbu. Angliavandenių yra:

 • Duonoje.
 • Vaisiuose ir daržovėse.
 • Įvairiuose pieno produktuose.

Baltymų rasite:

 • Mėsoje.
 • Žuvyje.
 • Ankštinėse daržovėse.
 • Pieno produktuose.

Riebalų rasite:

 • Riebaluose.
 • Mėsoje.
 • Pieno produktuose.

Sergant cukriniu diabetu reikėtų vengti cukraus, atsisakyti konditerijos gaminių ( tortų, pyragų, bandelių ar kitų). Nereikėtų vartoti daug druskos. Nevalgykite sūriai, ypač tais atvejais, jei kraujospūdis padidėjęs. Sergantys cukriniu diabetu žmonės privalo keisti mitybos įpročius.

Įtariant, kad galite sirgti diabetu, būtina pasidaryti tyrimus, kurių rezultatai patvirtins arba paneigs įtarimus. Pradedant gydymą, vos prasidėjus ligai jis yra lengvesnis. Greičiausiai jums neprireiks insulino, nors, žinoma, tai priklauso nuo ligos progresavimo. Cukrinis diabetas yra rimtas susirgimas, tačiau vartojant vaistus ir laikantis mitybos rekomendacijų galima su tuo gyventi.

1 komentaras

 1. Kaip sakoma sveikata yra didziausias turtas, o jei dar kalbama apie vaiko sveikata, tai problema tampa itin opi. Manau labai svarbu yra sveika mityba bei jos skiepijimas nuo mazu dienu. Musu mazieji turetu zinoti koki maista pasirinkti nepakenkiant sau bei savo organizmui, tokiu budu butu sumazinama ligu tikimybe.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *