Dantų balinimas: ar tai tikrai saugu?

Apie baltesnę šypseną svajoja daugelis žmonių, tačiau dantų balinimo procedūrai ryžtasi tikrai ne visi. Dantų balinimas šiandien gali būti atliekamas taikant labai skirtingus metodus, tačiau visuomet turėtų būti vertinama ne tik tai, kokių rezultatų galima tikėtis, bet ir šios procedūros saugumas. Būtent todėl renkantis dantų balinimo metodą nereikėtų skubėti apsispręsti, taigi, pravartu apžvelgti pačias populiariausias galimybes.

Balinamosios dantų pastos

Įvairiose reklamose neretai yra skelbiama, kad tam tikra „stebuklinga“ dantų pasta padės išbalinti dantis vos per vieną ar dvi savaites. Žinoma, tokia skelbiama informacija skamba tikrai viliojančiai, tačiau tikrai neverta tikėtis, kad toks dantų balinimo būdas užtikrins ženkliai pastebimus rezultatus. Balinamoji dantų pasta gali padėti šiek tiek pašviesinti dantis, tačiau ilgainiui dantys gali tapti jautresni.

Įvairūs liaudiški metodai

Dantų balinimas buvo aktualus visais laikais, tad nieko keisto, kad galima rasti tikrai nemažai receptų, skirtų dantų balinimui naminėmis priemonėmis. Dantų balinimas soda – tai turbūt pats populiariausias liaudiškas metodas, tačiau svarbu žinoti, kad jis tikrai nėra toks nekaltas, kaip gali pasirodyti iš pirmo žvilgsnio. Maistinė soda gali padėti šiek tiek pašviesinti dantis, tačiau tuomet, jei ši priemonė bus naudojama dažnai, dantys taps kur kas jautresni, be to, dantenos gali imti kraujuoti.

Balinimo juostelės ir pieštukai

Prekybos centruose ir internetinėse parduotuvėse taip pat galima rasti įvairių dantų balinimui skirtų priemonių: tai gali būti įvairios balinimo sistemos, pieštukai, balinamosios juostelės, ir t.t. Kai kurios šių priemonių gali padėti ganėtinai efektyviai išbalinti dantis, tačiau rezultatas kartais turi tam tikrų trūkumų: dantys išbąla netolygiai, gali būti pastebimas didesnis dantų jautrumas, ir t.t. Jei svarstote rinktis tam tikrą dantų balinimo priemonę, pravartu pasitarti su savo odontologu, kuris įvertins, ar jos naudojimas bus pakankamai saugus.

Dantų balinimas kapomis

Odontologijos klinikoje galima užsisakyti specialias dantų balinimo kapas, į kurias reikia įšvirkšti balinamojo gelio, ir dantis balinti namuose. Priklausomai nuo balinamosios priemonės stiprumo, kapas ant dantų gali tekti laikyti porą valandų ar per visą naktį.

Ofisinis balinimas

Kai siekiama, kad rezultatų pavyktų pasiekti kiek įmanoma greičiau, gali būti pasirenkamas ofisinis balinimas: prireikia vos vienos procedūros, po kurios galima džiaugtis kur kas baltesniais dantimis. Jei svarstote apie tokią pasirinkimo galimybę, tiesiog pasitarkite su savo odontologu: jis įvertins, kokių rezultatų galima tikėtis, ir pasirūpins, kad dantų balinimas būtų atliekamas saugiai.

Apie dantų balinimą daugiau informacijos rasite Kristoforo klinikoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *