Dingus asmeniui – reikalinga visuomenės pagalbam

Kai pradingsta asmuo, prasideda visuotinė paieška, praverčia ir tokia įranga https://www.sekimoiranga.lt/26-detektoriai, ir kitokios priemonės sekimui, ir žmonių pastebėjimai – gal kas nors ką nors matė. Kaip dažniausiai vyksta paieška?

Pradžia ir žinios paplitimas

Dingus asmeniui pirmiausia daromi du dalykai, ir šiais laikais jau gan sunku pasakyti, kas daroma pirmiau: vienas ar kitas. Gali būti, kad pirmiausia bus kreipiamasi į policiją, tačiau ten rekomenduojama kreiptis praėjus 24 valandom nuo dingimo, o panikos apimti artimieji dažnai nori kažką daryti greičiau. Todėl dabartinių socialinių tinklų, interneto dėka labai dažnai kreipiamasi į visuomenę socialinėse medijose iškart, kai nepavyksta žmogaus rasti normaliu būdu: per pažįstamus, tuos, kurie paskutinį kartą jį ar ją matė. Taigi, policija atlieka savo standartinius žingsnius, o visuomenė ir socialiniai tinklai – savo manevrus.

Prašoma atsukti viešųjų kamerų įrašai

Įranga profesionaliam sekimuiVienas iš dalykų, kuriuos daro policija, tai tikrina, ką įrašė visos slaptos kameros, galimai buvusios kelyje to žmogaus, kuris kažkur ėjo, buvo paskutinius kartus matytas, paskui dingo. Taip pat gali būti ir policijos kreipimasis į visuomenę, kad būtų atsukami įrašai vaizdo registratoriuose, ir būtų galima pažiūrėti, ką užfiksavo pastarieji. Galbūt žmonės kažką užfiksavo? Taip pat policija teikia prašymus įstaigoms, kurios filmuoja jautrią teritoriją.

Daugiausia dėmesio kreipiama į artimąją aplinką

Policija visuomet tyrimą pradeda nuo ten, kur siūlo galo ieškoti labiausiai tikėtina, o tai yra artimiausia aplinka. Šeima, draugai, kaimynai, internetinės pažintys. Mažiau tikėtina yra visiškai nepažįstamų žmonių užpuolimai, pakenkiantys veiksmai. Todėl tyrimas visada prasideda siaurame rate ir vėliau tik plinta į tolimesnę aplinką, tačiau dažniausiai siaurajame rate surinktos informacijos pradžioje ir pakanka.

Kartais kyla milžiniškas visuomenės susidomėjimas

Tuo metu visuomenė užsiima patys keliavimu ir kelia teorijas, kas galėjo atsitikti. Tokiu būdu kartais ir visiškai nuklystama į lankas nuo tiesos. Žmonės patys nežino to, ką galbūt žino policija, todėl įtarinėja ne tą, ką reikėtų, kaltina valdžią ar dar ką nors kita, kartais net padaro viešą teismą visiškai nekalto asmens: tėvo, brolio ar vyro… Kai kurios bylos sulaukia labai didelio rezonanso visuomenėje. Ypač, kai kalba eina apie tokias jautrias grupes kaip vaiko dingimas, jaunos merginos iš geros aplinkos dingimas ir pan. Tuomet galbūt susitapatinama su šia situacija, labai išgyvenama, laukiama, kada paaiškės užvestos bylos, kuri ne visada būna išaiškinama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *