paminklai

Paminklai

Mirus artimam žmogui, ieškome paminklo jo kapui. Svarbiausia yra suderinti praktiškumą su estetinio vaizdo poreikiu. Populiariausias pasirinkimas Lietuvoje yra vertikalūs paminklai. Paminklai Šiauliuose, kaip ir kituose miestuose yra plačiai parduodami bendrovėse, kurios užsiima paminklų ir antkapiųgamyba. Lietuviai dažniausiai renkasi granito paminklus.

Paminklai ŠiauliuosePriklausomai nuo dizaino ir asmeninių žmogaus poreikių, paminklai gali skirtis savo dydžiu ir forma. Šiuos dalykus gali apriboti tik kapavietės dydis ar kapinių taisyklės. Vienviečiai statūs paminklai gali būti aukštesni, nes jie yra skirti vienam žmogui, o dviviečiai yra platesni, aukštesni ir suteikia daugiau erdvės dviejų asmenų duomenims graviruoti.

Kodėl verta rinktis granito paminklus?

Šiuo metu granitas yra labiausiai paplitusi medžiaga paminklų gamyboje. Yra daugybė priežaščių, kodėl granitas yra tos populiarus, tačiau labiausiai paplitusios yra ilgaamžiškumas, universalumas ir grožis.

Ilgaamžiškumas pasireiškia tuo, kad granitas nesubyra kaip skalūnas, nesusigadina kaip smiltainis ir ant granito paminklo neatsiranda dėmių, kaip kad ant marmurinių. Granitas yra vienas iš ilgaamžiškiausių gamtinių išteklių žemėje. Granito pradinė forma ir vientisumas išsilaiko, net jei daugybę metų paminklui tenka atlaikyti daug lietaus, saulės, sniego ir ledo.

Granitas yra labai universali medžiaga, nes jį galima graviruoti, šlifuoti smėliu, poliruoti, įvairiai išraižyti, kas suteikia pačią įvairiausią ir gražiausią bendrą išvaizdą. Netgi yra rekomenduojama atlikti tokias granito apdailas, nes tada jis turi dar daugiau galimybių atsilaikyti, esant prastoms klimato sąlygoms.

Granitas yra gražus akmuo su natūraliais gamtos elementais, kurie yra susidarę akmenyje. Daugelis granito rūšių yra dėmėlių pavidalu – žalios, mėlynos, pilkos spalvos, arba aukso dryželiais, priklausomai nuo akmenyje esančių mineralų. Tokia išvaizda visiškai nesugadina granito kokybės. Granitas yra sudarytas iš tokių mineralų kaip kvarcas ir silikatų klasės mineralų: lauko špato ir žėručio. Būtu labai sunku rasti granito akmenį, kuris būtų visiškai nepaliestas gamtos.

Kadangi granito paminklus galima gaminti įvairaus dydžio ir formų, galite būti tikri, kad rasite paminklą pagal savo asmeninį biudžetą.