Ieškome buto Anglijoje

Gyvenimo pradžia naujoje šalyje visada yra įsimintina vien dėl tų visų nuotykių, kuriuos patiri, kol apsipranti su kita šalimi, su jos taisyklėmis. Pirmasis galvos skausmas visada, kaip sakytų anglai, būna, to rent to buy, gauti, kur gyventi. Gerai tiems, kas atvažiuoja pas gimines, jie iškart gali apsistoti bent trumpam. Tačiau tokie gyvenimo atvejai dažnesni tada, kai planuojama dirbti – tada mūsų šalies gyventojai vienas pas kitą „eilute“ atseka pas gimines. Tačiau, kai kažkas išvažiuoja studijuoti ir būna pirmasis išvykstantis, tada tenka savarankiškai rasti butą. Man teko būti tuo, kuris ieškojosi būsto, o tai darydamas sužinojau, kokia yra butų nuomos rinka bei kokie dėsniai joje galioja.

Ko nori nuomotojai

Butas AnglijojeKai nuomininkų, ieškančių sau pastogės, tiek daug, tai nuomotojai gali sau leisti būti išrankiais, kol bus surastas pats tinkamiausias nuomininkas. Visų pirma, pats svarbiausias reikalavimas, kuris paprasta tampa itin svarbiu atrankos kriterijumi, yra nemažas pradinis įnašas. Pasirašant nuomos sutartį, dažnai reikalaujama sumokėti tikrai nemažą depozitą arba nuomą į priekį už 3 – 6 mėnesius. Taip pat, kaip ir bet kurioje šalyje, nuomotojai domisi, ką veikia nuomininkai, pasirenka, ar jiems patinka rami sėsli šeima, ar verčiau kokie nors studentai. Atsižvelgiama ir į tai, ar nuomininkai nori auginti gyvūnus.

Ko ieško nuomininkai

Londone labai daug naują pradžią dar tik pradedančių jaunų žmonių, todėl ir tokių, kurie ieško pigaus būsto, yra turbūt daugiausiai. Žmonės žino, kad personals London butai, kur vienam žmogui priklausytų ir kambarys, ir virtuvė, ir dušas, jau yra prabangos dalykas. Daug kas, tik atvykę, savo kelionę pradeda nuo paieškų kambarėlių, esančių didesniuose bendrabučiuose. Neretai darbininkai statybininkai nuomojasi ekonominės klasės būstą, o, pavyzdžiui, jauni studentai taip pat sau nori kažko paprasto ir pigaus. Jaunesni labiau vertina centrines miesto dalis, o ne nuošalius kvartalus, todėl ir būsto ieškosi ten. Dažnai nuomojamasis didelis gyvenamasis namas , gali būti kotedžo tipo su nedideliu kiemeliu, per visus keturis aukštus išdėstytais gyvenamaisiais kambariais. Toks būstas itin priimtinas studentams.

Kadangi daug kur yra taikomas itin didelis depozito mokestis, tai nuomininkai, žinoma, visada yra labiau suinteresuoti jo išvengti, nes niekas nenori permokėti už butą iš anksto. Didelis depozitas už ilgą laikotarpį yra garantija nuomotojui, tačiau nuomininkui tai visada yra didelis įsipareigojimas. Jeigu prieš tai jaunam žmogui, bandančiam įsitvirtinti Anglijoje, teko Lietuvoje ieškotis būsto, tai jį gali ir nustebinti tokia tvarka, kai tenka susimokėti kone pusę metų į priekį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *