Kaip išsirinkti kraujospūdžio matuoklį?

Kraujospūdžio matavimasLietuvoje sergančiųjų įvairiausiomis širdies ligomis yra labai daug, todėl tampa aktualu nuolat stebėti savo sveikatos būklę, o tam labiausiai tinka – kraujospūdžio matuoklis. Dabar pasirinkimas yra labai didelis, todėl pirkėjams kartais sudėtinga suprasti, kokio prietaiso jiems reikia ir, koks yra tinkamiausias. Tam, kad nesuklysti renkantis, galima pasikliauti patarimais.

Norint išsirinkti labiausiai jums tinkamą kraujospūdžio matuoklį, reikia nusistatyti tam tikrus kriterijus. Vienas iš jų – amžius. Priklausomai nuo naudotojo amžiaus, reikia pasirinkti tinkamą prietaisą. Jauniems žmonėms tinkami riešo matuokliai, o štai vyresni turėtų rinktis įprastus. Taip yra dėl to, kad vyresniame amžiuje pablogėja kraujagyslių būklė ir tampa sudėtinga matuoti riešo srityje. Jauniems riešo matuoklis yra puikus pasirinkimas, o ir naudojimas tokio matuoklio yra daug paprastesnis. Taip pat priklausomai nuo amžiaus reikia parinkti kraujospūdžio matuoklio valdymą. Gal teisingiau būtų pasakyti, kad ne tiek nuo amžiaus, o nuo to, kaip žmogus moka naudotis įvairiomis išmaniomis funkcijomis ir pan., nes šiuo metu rinkoje yra daug įvairiausių matuoklių pradedant paprastais ir baigiant išmaniais. Taip pat svarbu paminėti, kad ne visos funkcijos reikalingos vyresnio amžiaus žmonėms.

Labai svarbu pasirinkti tokį matuoklį, kuris turi reikiamas funkcijas. Pavyzdžiui, naudinga funkcija – aritmijų nustatymo funkcija, kuri sutrumpintai gali būti žymima PAD. Tai naudinga prevencinė funkcija skirta laiku pastebėti pakitimus. Veikimo principas labai paprastas. Jei ekrane parodomas aritmijos simbolis, tai reikia kuo skubiau kreiptis pas gydytoją. Kita naudinga funkcija – skaičių vidurkis. Žymima MAM ir paspaudus ant šio mygtuko vienu metu yra išmatuojamas kraujospūdis tris kartus. Ekrane parodomas trijų skaičiavimų vidurkis. Tai labai naudinga, nes dėka šios technologijos galima sužinoti tikslų matavimo rezultatą. Ar žinojote, kad yra kraujospūdžio matuoklis, kuris gali išmatuoti prieširdžių virpėjimą? Tai naujas būdas dar geriau stebėti savo sveikatos būklę. Ši funkcija sutrumpintai žymima AFIB. Ji leidžia laiku aptikti prieširdžių virpėjimą, kas reiškia, kad yra kaip prevencinė priemonė prieš aptinkant insultą. Tokia papildoma funkcija naudinga visiems žmonėms, o ypatingai vyresniems, nei 55 metai. Aptikę šį sutrikimą turite kuo skubiau kreiptis į medikus ir tokiu būdu gali būti užkirstas kelias insultui.

Be šių funkcijų galima rasti ir įvairiausių kitų. Svarbu tik paminėti, kad renkantis kraujospūdžio matuoklį, reikia susipažinti su įvairiom funkcijom. Tuomet bus lengviau pasirinkti jums labiausiai tinkamą. Turint šį prietaisą galima išvengti įvairių sveikatos negalavimų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *