Patarimai pirmą kartą imant paskolą būstui

Kredito unijaJei planuojate greitu metu įsigyti nuosavą namą arba butą, jums tikriausiai bus reikalinga kredito unija busto paskola – toli gražu ne kiekvienas gali pakloti iš savo kišenės tiek pinigų, kiek šiais laikais kainuoja nekilnojamasis turtas Lietuvoje. Perkant nekilnojamąjį turtą tikriausiai yra ne taip svarbu kokį namą ar butą perkate (nors tai žinoma taip pat yra svarbu), tačiau tai, kokiomis sąlygomis imate jam paskolą. Paskola tikrai bus didelės sumos, taip pat turėsite įnešti nemažą sumą savo pinigų kaip pradinį įnašą, įsipareigosite daugeliui metų į priekį. Todėl tikriausiai reikėtų pasidomėti kokių klaidų nedaryti skolinantis nekilnojamam turtui iš banko ar kredito unijos, nes visos klaidos kainuoja labai brangiai.

Pirmas patarimas kurį galime jums duoti – pradėkite kuo anksčiau taupyti. Kuo daugiau pinigų pradiniam įnašui susitaupysite, tuo mažiau reikės skolintis. Tai reiškia, jog galėsite paskolą imti trumpesniam laikui, todėl gausite palankesnes sąlygas ir rezultate sumokėsite mažiau palūkanų. Nors keli procentai ir gali atrodyti kaip nedidelė suma, tačiau ilgoje perspektyvoje tai sudaro daug pinigų. Be to, didesnis pradinis įnašas apskritai padidina jūsų šansus gauti paskolą – pvz. jei uždirbate mažai arba jūsų pajamos yra nepastovios. Nors mes tikrai nerekomenduojame skolintis jei neturite pastovių pajamų arba aiškios ateities perspektyvos. Visiškai netekus pajamų jūs vis tiek būsite įsipareigojęs bankui ir privalėsite palūkanas bei įmokas mokėti kiekvieną mėnesį, o tai gali tapti nepakeliama našta.

Kitas patarimas – visuomet palyginkite visus gautus pasiūlymus. Tikriausiai blogiausia ką galite padaryti, tai tiesiog pasirašyti pirmąją jums po nosimi pakištą sutartį. Kuo daugiau bankų ir kredito unijų aplankysite ir kuo daugiau skirtingų pasiūlymų gausite, tuo bus geriau. Vienos įstaigos gali pasiūlyti geresnes palūkanų normas, kai tuo tarpu kitos gali pasiūlyti mažesnius administravimo mokesčius arba lankstesnes sąlygas, todėl turėsite daugiau svirtelių savo rankose ir galėsite jomis reguliuoti savo paskolą.

Taip pat labai svarbu išsirinkti gerą nekilnojamojo turto brokerį. Jei būstą perkate pirmą kartą ir nenusimanote apie šią rinką, nerekomenduojame to daryti patiems – yra daug įvairių niuansų, kuriuos tiesiog privalu žinoti. Patikimas nekilnojamojo turto brokeris gali sutaupyti daug jūsų pinigų, todėl negalvokite, jog jam mokate už tai, ką galėtumėte padaryti ir patys. Nekilnojamojo turto agentas pasirūpins ir visais dokumentais bei jų notariniu patvirtinimu, ir pasiūlys didesnį objektų pasirinkimą nei rasite skelbimuose.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *