6 būdai, kaip apsaugoti asmeninius duomenis internete

Internetas yra neįtikėtinas įrankis. Jame galima naudotis beveik neribotais ištekliais, tačiau jei nesate atsargūs, jis gali kelti siaubą. Bet kas gali naudotis internetu, jei tik turi prieigą prie jo, o tai reiškia, kad bet kas bet kada gali užkliūti už jūsų asmeninės informacijos. Jūsų naršymo istorija, kontaktai, įrašai socialiniuose tinkluose… viską, ką paskelbėte internete, gali rasti kas nors kitas kur nors kitur. Taip pagalvojus, tikrai neturėtų stebinti, kad įsilaužėliai ir kiti kibernetiniai nusikaltėliai tai žino geriau nei bet kas kitas. Jie mato, ką mes darome kiekvieną dieną, ir naudojasi šiomis žiniomis prieš mus, kai į naudotojus nukreipia apgaulingus el. laiškus arba kenkėjiškas svetaines. Gera žinia ta, kad dabar pats laikas mums visiems apsisaugoti nuo kibernetinių atakų, kad netaptume kita auka. Štai 6 paprasti žingsniai, kurių turėtumėte imtis jau dabar, kad pradėtumėte saugoti savo asmeninius duomenis internete.

Visada teisingai įveskite slaptažodžius

NovusnexusDaugelis žmonių arba nežino, kaip svarbu teisingai įvesti slaptažodžius, arba neskiria tam laiko. Internetas yra labai pavojinga vieta, kai kalbama apie įsilaužimus, todėl kiekvienas, kuriam pavyksta gauti prieigą prie jūsų paskyrų, iš esmės siekia pavogti jūsų informaciją ir sugadinti jūsų reputaciją tarp tų, kurie jumis pasitiki. Tai reiškia, kad bet koks bandymas įsilaužti gali labai sustiprėti ir dėl to galite netekti svarbių daiktų ar net banko sąskaitos. Labai svarbu, kad skirtumėte laiko teisingai įvesti savo slaptažodžius. Tai ypač aktualu, jei jungiatės prie daugybės skirtingų paskyrų, nes tai gali lengvai lemti įsilaužimą. Visada atminkite, kad kiekvieną kartą prisijungdami prie skirtingos paskyros didinate papildomą saugumo riziką. novusnexus.lt kokybė ir geros kainos.

Interneto ryšiui apsaugoti naudokite VPN

Yra daug skirtingų VPN tipų, tačiau pagrindinė jų idėja yra ta, kad jie apsaugo jūsų duomenis sukurdami saugų, šifruotą ryšį tarp jūsų kompiuterio ir VPN serverio. Tai reiškia, kad net jei įsilaužėliui pavyktų gauti prieigą prie jūsų kompiuterio, jis negalės matyti jūsų duomenų. Tai labai svarbu dėl to, kad daug kibernetinių atakų vykdoma internetu per jūsų kompiuterio naršyklę. Naudodamiesi VPN, įsilaužėliai negalės matyti jūsų duomenų, kai jie keliauja iš jūsų kompiuterio į svetainę, o tada iš svetainės į serverį.

Reguliariai atnaujinkite programinę ir techninę įrangą

Vienas geriausių būdų apsaugoti savo duomenis – reguliariai atnaujinti programinę įrangą. Tai ypač svarbu, jei naudojate senesnes programinės įrangos versijas. Kai tik išleidžiamas atnaujinimas, turite jį atnaujinti – nelaukite kitos versijos, nes įsilaužėliai visada bus vienu žingsniu priekyje. Taip pat pravartu reguliariai atnaujinti aparatinę įrangą. Tai apima visus kompiuterio komponentus, pavyzdžiui, pagrindinę plokštę, procesorių ir operatyviąją atmintį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *