Būsimo dizainerio vasaros praktika

Kai Pauliui pagaliau atsirado galimybė atlikti įdomią vasaros kūrybinę praktiką, jo širdis spurdėjo iš džiaugsmo – būtent to jis laukė jau seniai. Nors mokosi Lietuvoje, tačiau jį domino top graphic designers darbai iš viso pasaulio. Jis seniai žavėjosi gausybe genialių sprendimų, kurie yra pritaikyti pasaulinio masto įmonėse. Susiradęs platų grafinio dizaino specialistų tinklą ir agentūrą jis jau sausio mėnesį pradėjo siųsti laiškus į Londono įmones, siūlydamasis atvykti atlikti praktikos. Pasisekė, viena taip labai jam patikusi agentūra sutiko jį priimti. Kokių nuotykių patyrė Paulius, kas jam labiausiai patiko, kas ne, kokių pastebėjimų jis turi? Klausomės Pauliaus pasakojimo.

Darbuotojo ir kliento santykiai

Praktika dizaineriamsPaulius pasakoja, kad labiausiai jį sužavėjo pasitikėjimu ir draugiškumu grįsti darbuotojų, klientų ir bosų santykiai. „Buvau pratęs, kad kai Lietuvoje šefas staiga pasidaro geras, tai už to slypi kažkokia klasta, pavyzdžiui, jis tuoj paprašys per naktį pateikti projektą viešiesiems pirkimams, nes rytoj jau termino pabaiga. Ten viskas kitaip. Mane labiausiai nustebino, kai man paskambino klientas vos savaitei po užsakymo pradžios tiesiog šiaip pasiteirauti, ar aš gerai jaučiuosi su savo darbo, ar esu pats patenkintas. Tiesiog taip, be jokio spaudimo“, – prisimena Paulius.

Profesionalumas ir orientyrai

Kaip teigia Paulius, ne būtinai visi web design west London bus geri. Kartais atrodo, kad vien todėl, jog veiksmas vyksta užsienyje, o dar Anglijoje, tai jau būtinai ten žmonės turi kažkokius stebuklus daryti. Nė velnio, kartais kaip tik būtent lietuviai, lenkai ar iš kitos ne tokios prestižinės šalies žmonės gali sukurti kažką originalesnio. „Gal veikia tas mums ir kitoms mažoms šalims būdingas kompleksų mechanizmas arba „jaunesniojo brolio“ sindromas. Kai atrodo, kad esi mažesnis, prastesnis, ir dėl to stengiesi iš visų jėgų pranokti. Senos traumos niekada nesibaigia, todėl tu jas turi amžinai, ir visą laiką sieki vis geresnio, visą laiką iš visų jėgų stengiesi ir lenktyniauji iš pradžių su realiu konkurentu, vėliau su įsivaizduojamu savimi geriausiu ir dar geresniu, vėliau jau išvis neaišku kuo. Tie, kurie turėjo gerą praeitį, yra iš geros šalies, geros šeimos, jie kartais gimę su auksiniais marškinėliais, jiems viskas lengvai slysta, ir persistengti nereikia. Būna ir taip, neslėpsiu to. Tad nereikėtų teigti, kad būtinai visur Anglijoje bus tik geras grafinis dizainas. Bet reikia priimti ir tą faktą, kad vien dėl to, kad ten toks didelis žmonių telkinys, ten iškyla ir patys geriausi, nes juose tiesiog daugiau tikimybių pasirodyti geriausiems, nei mažoje populiacijoje“, – sako Paulius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *