Internetiniai žaidimai Lietuvoje tampa vis populiaresni

Nors Lietuva nėra pirmaujanti valstybė pagal sukuriamų internetinių žaidimų skaičių, tačiau tokius žaidimus žaidžia daugiau nei pusė milijono Lietuvos gyventojų. Lietuviai pradėjo kurti internetinius žaidimus dar 1990 metais, tačiau dauguma sukurtų žaidimų buvo skirti užsienio rinkai, pradėta bendradarbiauti su įvairiomis užsienio kompanijomis. Pirmieji kompiuteriniai žaidimai mūsų šalyje kurti jau tada, kuomet Lietuvoje atsirado pirmieji asmeniniai kompiuteriai, kurie būdavo jungiami prie televizoriaus. Neretai įvairūs žaidimai buvo verčiami į lietuvių kalbą, tačiau tai buvo daroma nelegaliai, ir šiandien neretai yra pastebima, kad mūsų šalies gyventojai mieliau renkasi nemokamus žaidimus nei tuos, už kuriuos tenka mokėti.

žaidimai interneteŠiandien internetinėje erdvėje įvairių žaidimų pasirinkimas yra tikrai labai didelis, ir galima rinktis tiek mokamus žaidimus, tiek ir tokius, už kuriuos nereikia mokėti. Pastebėta, kad tik apie 10 procentų Lietuvos interneto vartotojai renkasi mokamus žaidimus, ir likusi dalis paprastai ieško galimybių žaisti nemokamai. Kaip bebūtų, tenka pastebėti, kad situacija tampa geresnė, ir mokių žaidėjų skaičius mūsų šalyje auga, tad tai tikrai atsiranda poreikis kurti naujus internetinius žaidimus.

Neretai yra pasirenkami įvairūs strateginiai žaidimai, o taip pat ir lošimo kambariai, pavyzdžiui, internetinis kazino, kuris yra pritaikytas įvairioms pasaulio šalims, taip pat ir Lietuvai. Įvairios žaidimų galimybės mūsų šalyje tampa vis didesnės, ir nemažai užsienio valstybių žaidimų kūrėjų nusprendžia įsitvirtinti būtent Lietuvoje, kadangi pastebima, kad čia verslo mokesčiai yra vieni mažiausių. Tai suteikia galimybę palankiausiomis sąlygomis kurti žaidimų studijas bei sukurti naujų darbo vietų, kas visada yra palanku.

Labai tikėtina, kad lietuviai ateityje dar labiau įsitvirtins į žaidimų rinką, ir tai leis sukurti dar daugiau įvairių internetinių žaidimų. Mūsų šalyje šios srities specialistai tikrai nenusileidžia kitų šalių atstovams, tačiau kartais, bijodami finansinės rizikos, internetinius žaidimus nusprendžiama kurti kartu su kitų šalių atstovais, tik dalinai prisidėdami prie bendro projekto.

Šiandien Lietuvoje galima suskaičiuoti kelias dešimtis bendrovių, kuriose yra kuriami internetiniai žaidimai, ir, tenka pastebėti, kad šių kompanijų skaičius tampa vis didesnis. Tai tikrai nestebina, kadangi žaidžiančiųjų skaičius tampa vis didesnis, ir atsiranda poreikis kurti naujus internetinius žaidimus. Kiekvienas žaidėjas tikisi, kad atsiras naujų galimybių žaisti tam tikrus naujus žaidimus internete, todėl žaidimų kūrėjai imasi vis naujų projektų, kurie gali pateisinti interneto vartotojų, mėgstančių žaidimus online, poreikius.

1 komentaras

  1. Daug kas dabar internete žaidžia įvairius žaidimus, bet nereikėtų lankytis įtarimų keliančiuose puslapiuose – juose galima prisigaudyti virusų, kurie kompiuteriui pakenks. Geriausia rinktis populiariausias svetaines.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *