Kaip gali būti pasirenkamos tinkamiausios stogų dangos?

Kai nusprendžiama stogą pakeisti nauju, visada yra svarbu gerai pagalvoti, kokia stogo danga galėtų geriausiai pateisinti lūkesčius. Tenka pripažinti, kad įvairios pasirinkimo galimybės šiandien tikrai nėra mažos, todėl įvertinus pagrindinius kriterijus bus paprasčiau atrasti, kokios stogų dangos gali būti pačiu geriausiu pasirinkimu. Taigi, į ką derėtų atkreipti dėmesį?

stogų dengimasVisada yra tikimasi, kad po kelerių metų neteks keisti stogo dangos, tad svarbu įvertinti, ar danga tikrai bus ilgaamžė. Paprastai šiferio ir plieno danga tarnauja 30 metų ir dar ilgiau, o čerpių danga tarnauja dar ilgiau – net 50-70 metų. Jei pasirinksite vieną šių variantų, tikrai galėsite būti visiškai ramūs, kad greitu metu neteks svarstyti apie dangos keitimą.

Neretai tikimasi, kad dangos kaina nebus labai didelė, tad pigiausios dangos gali būti šiferio ar plieno: čerpių danga paprastai kainuoja brangiau, tačiau tuo atveju, jei jums yra svarbi stogo dangos spalva, toks pasirinkimas iš tiesų gali būti pats geriausias: ši danga yra atspari įvairiems orams, tad galima būti visiškai ramiems, kad ir praėjus tam tikram laikotarpiui stogo danga atrodys lygiai taip pat, kaip ir pirmomis dienomis. Spalvų gama yra labai plati, tad galėsite patys nuspręsti, kaip turėtų atrodyti stogas.

Jei planuojama stogo dangą montuoti savarankiškai, tikimasi, kad tą padaryti nebus sudėtinga, ir tenka pripažinti, kad paprasčiausia yra montuoti plieninę dangą, išskyrus tuos atvejus, jei stogas yra netaisyklingos formos. Tokiu atveju tikrai pravers specialistų pagalba, ir galėsite būti visiškai ramūs, kad viskas bus atliekama tinkamai. Jei stogo danga yra nekokybiškai sumontuota, tokiu atveju šilumos pralaidumas gali būti gana didelis, o tai tikrai nėra pageidautina – juk žiemos mūsų šalyje tikrai nelepina šiluma, tad labai svarbu pasirūpinti, kad jos izoliacija būtų tinkama.

Kokios stogų dangos gali būti geriausiu pasirinkimu tam tikroje situacijoje, jums visada galės patarti specialistai, tad neretais atvejais yra palanku pasikonsultuoti, kokie pasirinkimai galėtų geriausiai pasiteisinti. Tokiu atveju tikrai greitai galėsite apsispręsti dėl geriausio sprendimo, ir stogą galėsite pasikeisti dar greičiau – tereikės kreiptis pagalbos į meistrus, kurie iš tiesų kokybiškai sumontuos stogą.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *