Ką rinktis – protezavimą ar implantavimą?

Dantų ėduonis, neprižiūrėtos dantenos lemia tai, kad laikui bėgant dantys genda, tampa ne gražūs, juos reikia taisyti, o tam tikrais atvejais net šalinti. Ką daryti tokiu atveju, pataria gydytojas odontologas.

Tais atvejais, kuomet pacientas ateina pas jus į kliniką mes visada stengiamės rasti efektyviausią būdą, kaip padėti jam. Nusprendus, kaip bus gydomos paciento problemos, toliau seka ilgas ir dažnai varginantis darbas, kurio rezultatai ne visada yra tokie, kokių yra tikimasi. Gydytojas teigia, kad ilgai uždelsta problema įtakoja tai, kad po tam tikro laiko dantis tenka tiesiog pašalinti.

Pasiteiravus odontologo, kas yra daroma tokiu atveju, jis teigė, kad jei pacientas pageidauja jam yra siūlomos alternatyvos. Dažniausiai tai yra dantų protezavimas arba implantavimas. Dantų implantavimą siūloma rinktis tiems, kuriems dėl tam tikrų priežasčių buvo panaikintas vienas arba keli dantys. Tokiu atveju yra siūlomas fiksuotas dantų protezas, kuris pakeičia senąjį dantį. Taip pat yra siūloma ir implantas, kuris yra įsukamas šalia senų dantų, tačiau ne visada yra organizmo priimamas, todėl tokią procedūrą siūloma daryti tik tiems, kurių organizmai yra sveiki, neturi daug ligų.

Kodėl protezavimas, o ne implantavimas?

Dantų protezavimas kaip ir implantavimas atlieka tą pačią funkciją, todėl kurį variantą rinktis pacientui, kuris nežino kas jam geriau. Tokiu atveju reikia aptarti tai, kuo skiriasi šios dvi procedūros, kokie jų pliusai ir minusai. Pirmiausia aptarkime implantavimą. Tai procedūra, kurios metu į paciento burnos ertmę yra įstatomas varžtelis, kuris turi būti pripažintas organizmo. Jei organizmas jo neatmeta tuomet galima ant jo užmauti naują dantį. Ši procedūra kaip ir kitos užima nemažai laiko, taip pat kainuoja nemažus pinigus. Na o dantų protezavimas tai procedūra, kurios metu, jei pacientas neturi tik kelių dantų yra naudojami fiksuojami protezai, kad pacientui nereikėtų išiminėti dantų. O jei norima dantų protezavimą atlikti visai burnos ertmei naudojami išimami protezai. Jų pagalba žmogus turi puikią šypseną, gali valgyti visą maistą, jam taip pat atkuriama žandikaulio forma, kurio pagalba žmogus iškart atjaunėja, įgauna veido formą. Labai svarbu paminėti tai, kad būtent dantų protezavimą kompensuoja valstybinė ligonių kasa. Jos pagalba žmonės, kurie galbūt neturi lėšų savo piniginėmis lėšomis įsigyti šios procedūros, gali pildyti tam tikrus dokumentus ir laukti kol ateis jų eilė turėti gražią ir nepriekaištingą šypsena, kurie jie galės nilgai džiaugtis.

Taigi dantų protezavimo pliusas tas, kad jį kompensuoja, todėl šiuo metu yra labiau patrauklesnis nei dantų implantavimas. O kaip viskas klostysis vėliau parodys laikas.

Apie dantų implantus ir dantų protezus daugiau perskaitysite Protezavimas – implantavimas odontologijos klinikos puslapyje : čia ir čia.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *