Išgirdus apie tai, kad statomas naujų daugiabučių kvartalas Vilniuje, tikriausiai į galvą nešauna naujas rajonas Senamiestyje ar Žirmūnuose. Žinoma, nes čia jau yra pakankamai pristatyta. Tad galima įsivaizduoti, kad tai miesto plėtra ir nauji pastatai statomi kažkur toliau. Senamiesčio gerbėjai nesupranta tų, kurie išsikrausto į Pašilaičius ar kitas tolimas vietas, o išsikraustantieji tikina, kad žino ir supranta daugiau už pirmuosius. Kokia logika jie vadovaujasi?
Miestas plečiasi, o laikas eina greitai
Taigi, nauji daugiabučių kvartalai dygsta tarytum priemiesčiuose, ir tai kai ką atbaido. Tačiau nueikite pas Žirmūnų senbuvį, gyvenantį 100 metų senumo troboje. Paklauskite jo, kaip atrodė jo vaikystė Žirmūnuose? Ir jus jums atsakys, kad ilgoji Žirmūnų gatvė palei upę buvo žvyrkelis. O aplink jo troba plytėjo pelkynai, kai kur stovėjo vienas kitas namas. Ir tik vieną dieną netikėtai lyg iš giedro dangaus šiame priemiestyje buvo pradėti statyti daugiabučiai. Tas žmogus pasakys, kad centras išties netoli, nors tada atrodė, kad atsikraustė į priemiestį. Dabar tai jau kone centrinis rajonas. Taip vyksta didmiesčiuose, taip jie plečiasi.
Priemiestis – geresnė investicija nei koks mažas kaimas
Tiems, kam tenka visgi kraustytis į priemiestį, gali atrodyti, kad jau geriau tuomet kraustytis į mažą miestelį. Kuris turi savo istoriją, parduotuvę, bendruomenę. Bet iš tiesų, provincija nyksta ir maži miesteliai tuštėja. O didmiesčių priemiesčiuose vyksta atvirkščias procesas: čia žmonės apsigyvena, čia statosi daugiabučiai, čia prasideda tikrasis gyvenimas. Taigi, būtent į jį ir turėtų orientuotis tie, kas dabar ant kortos stato naujo būsto įsigijimą.
Naujas namas toliau – geriau nei griuvena centre
Kiti sako, kad nesvarbu, ar plečiasi miestas, ar ne, nuo Katedros nenori nutolti daugiau kaip 2 kilometrus, nes tada gyvens nebe centre. Tačiau pagalvokite, ką galite gauti už tą pačią sumą. Centre stovinčio 200 metų senumo pastato kiaurą palėpę ar visiškai naują, dar ilgai tarnausiantį modernų butą naujame kvartale? Atsakius į šį klausimą, žinosite, ką ir kodėl renkatės.
Naujuose kvartaluose kuriasi gražios bendruomenės
Dar vienas dalykas, kodėl į naujus kvartalus noriai kraustosi jaunos šeimos – tai bendruomenės jausmas. Čia nėra į tave kreivai spoksančių senbuvių, žvilgsniu perduodančių žinutę, jog įsibrovei į jų teritoriją. Čia – naujos žemės užkariavimas ir naujos bendruomenės kūrimas, tad jūs galite būti toje bendruomenėje ir ten įsikurti.
Pritariu, jog geriau naujas namas atokiau nei senas, reikalaujantis nuolatiniu ir ko gero nesibaigianciu investiciju, bustas miesto centre. Pleciantis miestams, infrastruktura uzmiestyje taip pat pletojama, tad susisiekimo problemu neturetu kilti