Uždarbiavimas po studijų

Sakoma, studento duona nelengva, o kišenėse švilpia vėjai. Tam, kad ant tos duonos ir nuo jos liktų daugiau, o vėją užgožtų centų skambėjimas, kai kuriems studentams įvairios paslaugos po paskaitų laisvu metu tampa uždarbio šaltiniais. Tie, kam pinigų labai reikia, visada randa būdą bent kažkiek užsidirbti. Štai keletas pavyzdžių, ką dirba studentai laisvu metu.

Korepetitoriaus paslaugos

Tikėtina, kad studijuojant aukštojoje mokykloje kažkokį konkretų mokslą, pastebėsite, kad galbūt galite kažką mokyti. Gal studijuojate informatiką ar aukštąją matematiką? Tuomet šių dalykų galite pamokyti papildomai moksleivius. Tokios korepetitorių paslaugos yra populiarios tarp tų, kam reikia nuolat pasivyti klasiokus, kam reikalinga aiškesnė pagalba. Taip pat tiems, kas ruošiasi olimpiadoms, pretenduoja į geriausius egzaminų rezultatus ir pan. Nors dabar studijų baigimas dažnai ir nebegarantuoja išvis kažkuo geresnio pragyvenimo nei tų, kurie nieko nebaigę, visgi tikimasi geresnio gyvenimo, kažkur po mokyklos įstojus mokytis. Taigi ir lietuvių gimtosios, anglų, rusų, matematikos, istorijos, chemijos, fizikos ir kitų mokslų korepetitoriai moksleiviams vis dar yra reikalingi.

Namų tvarkymas

Dar viena paslauga, kurią gali teikti studentai laisvu metu – tai namų tvarkymas arba vaikų priežiūra (auklės darbas). Apie šias paslaugas, kaip ir apie papildomą mokymą, verta paskelbti interneto skelbimų portaluose. Nemokamuose geriausia, nes tokiu būdu tikrai sau nepasidarysite nuostolio.

Skrajučių platinimas

Standartinis nereguliarus studento darbas – skrajučių platinimas. Nors už jį moka tikrai nedaug, tačiau kai kuriems studentams jis labai palankus. Pavyzdžiui, dideliu fiziniu aktyvumu pasižymintiems, krūvio norintiems berniukams. Jie juk gali per pusdienį su dviračiu aplėkti kelis gyvenamuosius rajone ir išplatinti šimtus skrajučių. Patogu ir dėl to, kad nėra jokio aiškaus grafiko, galima platinti jas kada nori, taigi, lengva suderinti su mokslais.

Šunų vedžiojimas

Turintiems augintinius ne visada pavyksta laiku juos pavedžioti. Didmiesčiuose studentai gali teikti šunų pavedžiojimo paslaugą, ypač reikalingą, kai šeimininkai labai daug dirba ar išvyksta į komandiruotes. Taip pat gali tekti ir pagloboti šunį, tačiau tam reikia itin didelio pasitikėjimo.

Rašto darbų rašymas

Ne visus rašto darbus galima rašyti, kai kas reglamentuojama tiesiog kaip nelegali veikla. Tačiau vyresnių kursų studentai gali padėti jaunesniems ir už užmokestį rašyti rašto darbus.

Apdailos namuose

Geras rankas turintiems vinį ir plaktuką pažįstantiems studentams verta atlikti apdailas namuose pas žmones. Apie tai taip pat reikės pasiskelbti skelbimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *