Kada renginių metu dovanoti gėles?

Sugalvoti, ar po renginio verta dovanoti svečiams miegancios rozes Klaipeda ar kitas gėles, galima pagal tai, kokie atvykę svečiai, kaip jie pasirodė, ir ką jie toliau veiks po renginio. Aptarkime keletą aktualių aspektų.

Į renginį atvyksta labai garbingi svečiai

Vertėtų iš anksto pamąstyti apie geles internetu, jeigu ruošiamasi labai garbių svečių vizitui. Gėlės yra klasikinis aukščiausios pagarbos ženklas, nieko nereikalaujantis, ir tiesiai išreiškiantis tai, apie ką buvo pagalvota ir kam buvo ruoštasi. Tarkime, gal į nedidelį teatrą atvyksta garsiausias režisierius. O galbūt atvyks prezidentė ar meras į kažkokį minėjimą. Kuomet svečiai yra aukštų pareigų, pagal seną paprotį reikia juos sutikti labai garbingai ir ką nors padovanoti. Geriausia – gėles. Tikėtina, kad jie bus tam pasiruošę ir netgi turės deleguotus žmones gėlių priežiūrai.

Renginys, po kurio priimtina dovanoti gėles

Dar geles internetu verta užsisakyti, jeigu rūpinatės svečiais, kurie atvyksta į renginį, po kurio visuomet priimtina dovanoti gėles. Dažniausiai tai bus meno, kultūros renginiai, arba kokie nors reikšmingi apdovanojimai. Tarkime, gal tai koncertas, spektaklis ar panašus renginys, kuriame reikia pasveikinti artistus arba kažkokius nugalėtojus. Tuomet gėlės visuomet yra dovanojamos, nepriklausomai nuo nieko.

Renginyje dalyvauja nežymūs svečiai

Kartais tai gali būti paprastas renginys, kuriame galbūt atvyks svečiai iš ne toli, gal nieko labai svarbaus nenuveikė. Gal tai kokie nors įmonių atstovai, priverstinai atvykę padaryti prezentaciją. O gal kažkas kito, mažiau iškilmingo.Tai turėtų būti individualus organizatorių sprendimas. Tačiau gėles nebūtina dovanoti tokiais atvejais, arba verslo partneriams, bendradarbiaujančioms įmonėms. Tada galbūt labiau tinka verslo atributika (kalendoriai, puodeliai ir pan.).

Svečiai atvyko iš toli ir važiuos atgal

Kada neaišku, ką geriau dovanoti, ar gėles, ar kažkokias simbolines dovanėles, tuomet verta pagalvoti apie tai, kad svečiai galėtų gauti jas taip, kad šios tikrai išsilaikytų. Pavyzdžiui, jeigu Klaipėdoje vyksta renginys, į kurį atvyksta svečiai iš Druskininkų, o dovanoti gėles etiketas neverčia, tuomet nebūtinai reikia dovanoti gėles, kurioms reikia priežiūros. Taigi geriau dovanoti miegančias rožes, gėles dėžutėje ar vazonėlyje. Nes paprastų skintų pamerkiamų gėlių puokščių ir jų po vieną nebus galima gražiai parsivežti namo. Juk 6 ar daugiau valandų važiuoti toms gėlėms automobilyje galbūt nėra pati geriausia mintis. Tačiau gėlių internetų tikrai galite įsigyti labai įvairių, ir rasite tokių, kokios tiktų net ir ilgesnei kelionei.

1 komentaras

  1. Tikrai keblus klausimas. Nors gėlės pagarbos ženklas. Manau viena geriausių išeičių sparčiai išpopuliarėję gėlės dėžutėje. Nes dovanoti skintas merkiamas gėles vien tam, kad padovanoti, bet iki grįžimo atgal jos neišsilaikys, tikrai neverta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *