Meistrams gyvenimas keisis: vis daugiau mokestinių pakeitimų

Kaip dirba savarankiški Vilniaus meistrai ir kitų miestų, miestelių savarankiški darbuotojai? Iš tiesų, įsivaizduoti tokį procesą kaip nuėjimą į parduotuvę nusipirkti pieno ir kitų produktų galima labai paprastai ir tiksliai. O štai tokios paslaugos kaip meistrų apsilankymas namuose visada yra šiek tiek apgaubti mistika, ir visiškai nenuspėjami. Neaišku, kas ateis, neaišku, ar pasitikėti diagnozėmis, nežinia, ar dirba legaliai, ar išrašys sąskaitą ir pan. Fiziškai dirbami darbai ypač individualiai dar nėra apraizgyti mokesčių, verslo subtilybių, teisės ir pan. apribojimais, čia tebėra sritis, kur karaliauja žmogiškumas ir žmogiškasis ryšys. Tačiau pakeitimai įstatymų projektuose vyksta kasdien. Kas keisis greitu metu?

Naikins patentus: kaip tai atsilieps

Pirmas dalykas, kurį pajaus ne tik Vilniaus meistrai, bet dar labiau ir mažesnių miestelių, regionų meistrai – tai patentų naikinimas. Dabar dirbant pagal patentą (verslo liudijimą) laisvai dirbti ir planuotis savo laiką gali tiek statybininkai, tiek auklės ar auto servisų darbuotojai. Ką tai reikš? Visų pirma, tai reikš, kad savarankiškai dirbantys žmonės nebegalės naudotis šiuo apmokestinimo būdu ir reikės rinktis kitą: darbą pagal individualią veiklą arba kažkokios įmonės kūrimą. Pirmuoju atveju, įmonės kūrimas yra tai, kas labai sudėtinga ir atsiperka tik tiems, kas vykdo daug visko apimančios ir daug pelno nešančios veiklos. Antruoju atveju viskas paprasčiau, tačiau kuo gi ta veikla skirsis nuo patento? Esminis skirtumas – pajamų skaičiavimas. Dirbant su patentu būdavo galima tiesiog išsipirkti leidimą ir dirbti neskaičiuojant, kiek pavyksta užsidirbti per tam tikrą laiką. Antruoju atveju – reikės visada kiekvieną uždirbtą sumą skaičiuoti ir vėliau nuo jos mokėti mokesčius. Regionų gyventojai skirtumą ypatingai pajus ir dėl to, kad regionuose kai kurie mokesčių tarifai buvo mažesni nei tiems, kas dirba sostinėje. Taip pat visų kvitų rinkimas ir pajamų skaičiavimas apsunkins buhalteriją ne vienam meistrui. Tokiu būdu siekiama sumažinti šešėlio.

Kokia gi būdavo meistrų šešėlio schema dirbant su verslo liudijimu? Dažniausiai būdavo įsitikinama, kad klientas nėra skundikas, pirmomis dienomis dirbant su patentu, vėliau jį sustabdant ir nieko nemokant. O paskui ir toliau dirbant be jo arba išsiperkant tik toms dienoms, kai klientas turėdavo banku pervesti pinigus.

Bus galima susigrąžinti 400 eurų sumokėtų mokesčių

Didės baudos už darbą šešėlyje, tačiau dar didesnė kova su juo bus paskatinimas žmonėms reikalauti iš meistrų kvitų. Tas bus daroma siūloma žmonėms susigrąžinti dalį sumokėtų mokesčių, jeigu jie turės remontus ir pan. dalykus patvirtinančius kvitus.

1 komentaras

  1. Tikrai ganėtinai sudėtinga žmogui, neturėjusiam reikalų su buhalterijos pagrindais. Nejau turės samdytis tai išmanantį žmogų? Mokės vieni kitiems ir taip kuo daugiau valstybei, o pačiam neliks praktiškai nieko. Ar verta užsiimti smulkiu verslu?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *