Kam reikalingi kadastriniai matavimai?

Kadastriniai matavimai, kitaip dar vadinami geodeziniais matavimais, reikalingi tuomet, kai sklypo šeimininkui reikia žinoti tikslų sklypo plotą, pavyzdžiui, tokiais atvejais, kai sklypą norima parduoti, padalyti arba sujungti. Šiais atvejais šie matavimai tiesiog neišvengiami, todėl sklypų savininkams vertėtų kai ką apie tai žinoti:

Matavimų trukmė

Kadastriniai matavimaiSvarbu žinoti, kad kadastriniai matavimai atliekami ne taip ir greitai: jei užsisakinėjate įprastos trukmės matavimus (jums nereikia jų atlikti skubiai), tai gali užtrukti mėnesį ar dar ilgiau. Jei reikia, kad paslauga būtų atlikta greičiau, ji gali būti atliekama ir skubiai, tačiau tai kainuos brangiau.

Paslaugos kaina

Kaina priklauso nuo to, kurioje vietoje yra matuojamas žemės sklypas, nuo sklypo sudėtingumo (ar jame yra statinių), net ir nuo metų laiko, kuomet atliekami matavimai (vasaros metu matavimai paprastai kainuoja brangiausiai) ir nuo trukmės, kada reikia atlikti matavimus – jei jų reikia skubiai, kaina yra aukštesnė. Dažnai šie matavimai kainuoja 100-400 litų, taigi, tai tikrai nėra taip ir brangu.

Matavimų eiga

Visų pirma atliekami žemės sklypo matavimai, tuomet jie turi būti patvirtinami institucijų, taigi, dėl šios priežasties visa tai užtrunka.

Ko reikia, norint atlikti matavimus?

Geodeziniai matavimai gali būti atliekami tuomet, kai to pageidauja sklypo savininkas. Jam reikės pateikti sklypo (ir pastatų, jei tokių yra) nuosavybę įrodančius dokumentus ir asmens tapatybę patvirtinančio dokumento kopiją.

Kas gali atlikti kadastrinius matavimus?

Tai gali atlikti tik šios srities specialistai. Jei jums reikia atlikti matavimus, visų pirma galite paprašyti draugų, kolegų ar pažįstamų rekomendacijų (jei jie šia paslauga jau naudojosi anksčiau). Šiandien tikrai nėra sudėtinga susirasti įmonę, kuri teikia tokias paslaugas, nes kasdien naudojamės internetu, ir čia galime rasti praktiškai visą reikalingą informaciją apie teikiamas paslaugas. Kadangi internetinėje erdvėje galime rasti daugybę tokias pas paslaugas teikiančių įmonių, taigi, gana nesudėtingai galime išsirinkti tinkamiausią variantą: galima palyginti siūlomas kainas ir rasti tinkamiausią variantą.

Jei dvejojate įmonės patikimumu, visada galite apie ją pasiskaityti atsiliepimų – kartais tai tikrai gali padėti apsispręsti, kurios įmonės paslaugas pasirinkti. Be to, jei iškils neaiškumų, visada galite teirautis elektroniniu paštu arba telefonu – tai tikrai labai paprasta.

Taigi, jei jums reikalingi geodeziniai matavimai, turėkite omeny, kokius dokumentus reikės pateikti bei kiek laiko užtruks, kol bus atlikta paslauga.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *