Kaip išsirinkti optimaliausią oras vanduo sistemą patalpų šildymui?

Didelė ir saulėta svetainė jūsų šeimai, erdvus valgomasis gardžiam maistui ruošti arba graži virtuvė kavos pertraukėlėms. Namai, kurie suteikia jums džiaugsmo kiekvieną gyvenimo akimirką. Tačiau, kad namai taptų dar malonesni šaltomis žiemos sezono dienomis, turite išsirinkti tinkamą oro vanduo sistemą. Trumpai apibendriname faktorius, kuriuos turėtumėte įvertinti renkantis optimaliausio galingumo oras vanduo sistemą.

Patalpų šildymas yra svarbi šilumos siurblių bendrų išlaidų dalis. Tinkamas siurblio dydis priklauso nuo daugelio veiksnių, įskaitant pagrindines patalpos charakteristikas – tūrio, vidutinės temperatūros, šilumos šaltinių skaičiaus ir pobūdžio bei kitų faktorių. Norėdami nustatyti, kaip pasirinkti efektyvų vandens-oro šilumos siurblį, atsižvelkite į tai, kaip efektyviai įrenginys veikia esant skirtingoms oro sąlygoms. Apskaičiavę šiuos veiksnius, galėsite nustatyti, kokio tipo patalpų šildytuvą efektyviausiai naudosite zoniniam komfortui reguliuoti.

Kambario dydis ir lubų aukštis

Įvertinkite patalpos dydį, sprendžiant kokio galingumo oras vanduo sistema turi būti įsigyta. Turite nedideles ar vidutines dirbtuves, garažą ar studiją? Tuomet jums tikriausiai reikės iki 4 kW. Vidutinio ir didelio gyvenamojo ploto patalpai, pavyzdžiui, butui ar nedideliam namui, reikia nuo 5 iki 9 kW. Dideliam namui ar didesniam biurų pastatui ieškokite sistemų, kurių šildymo galia yra nuo 9 iki 18 kW. Jei patalpos aukštis iki lubų yra daugiau nei 2-2,5 m., tuomet dar papildomai reiktų apsvarstyti dar galingesnės sistemos įsigyjimą, nei kad reiktų toms patalpoms, kurių aukštis iki lubų yra apie 2-2,5m.

Patalpos izoliacija

Įvertinant patalpų dydį bei norint pasiekti tam tikrą temperatūrą, turėkite omenyje, kad dar vienas iš svarbiausių kriterijų yra patalpos izoliacijos lygis. Kuo pastatas yra energetiškai efektyvesnis, tuo ekonomiškiau tampa įrengti oras vanduo sistemą. Jei jūsų patalpos yra energetiškai efektyvios ir jas apšildyti naudojate šilumos siurblį oras vanduo, nustatymuose galite naudoti vėsesnį rėžimą.

Atitikimas Europiniams standartams

Jei svarstote apie oras vanduo sistemos montavimą savo namuose, tai greičiausiai dėl to, kad girdėjote apie aukštus jų energijos vartojimo efektyvumo rodiklius. Šilumos siurbliai oras vanduo taip pat labai gerai tinka naudoti šiuolaikiniuose pastatuose, nes juos galima naudoti ir šildymui, ir vėsinimui. Kai kuriose sistemose galima nustatyti labai žemą temperatūrą, kitose – ne. Įsitikinkite, kad sistema tinka jūsų gyvenamosios vietos klimatui.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *