Kam reikalingos šienapjovės?

Šiuolaikinės žemės ūkio technikos pasirinkimas tikrai stebina, todėl kai prireikia pagalbos pjaunant žolę, ieškomos šienapjovės. Priklausomai nuo ūkio dydžio reikia pasirinkti tinkamą našumą, dydį ir kainą. Kokią šienapjovę rinktis ir kam ji skirta?

šienapjovėsŠienapjovė skirta pjauti žolę. Tai labai patogu turint dideles pievas. Tiesa, ir mažų pievų savininkai renkasi tokią techniką, tik skiriasi jų kategorija. Pavyzdžiui, jeigu šienapjovė reikalinga mažo ar vidutinio ūkio savininkui, tai turėtų būti perkama pakabinama arba prikabinama šienapjovė. Ji turi būti nedidelė, kad galėtų tikslingai nupjauti nedidelius plotus. Renkantis labai svarbu įvertinti, kokia pieva bus pjaunama ir, kokios galimybės joje apsisukti. Jei apsisukimui vietos nėra daug, tai tikslingiau pirkti mažą šienapjovę, kuri bus manevringa. Be to, kai pasirenkama tokia šienapjovė, tai mažos ar vidutinės galios traktorius bus tinkamai apkraunamas ir tai bus ekonomiškas pjovimas. Taigi, didelės technikos pjovimui neverta rinktis, nes bus neekonomiška ir nepatogu. Didelė šienapjovė bus tinkama tokiu atveju, kai pjaunamo ploto bus daugiau kaip keliasdešimt hektarų ir ją reikia pjauti bent 2 kartus per metus. Tokiu atveju apsimoka pirkti didelę šienapjovę arba galima rinktis sudėtinę šienapjovę. Tokia yra sudaryta iš šienapjovių junginio, kai yra priekinė ir galinė pakabinama arba montuojamas specialus šienapjovių junginys. Toks junginys gali būti montuojamas tiek ant specialaus traktoriaus, tiek ir ant savaeigio smulkintuvo.

Renantis šienapjovę randamas pakankamas pasirinkimas. Žemės ūkio technikos pardavėjai siūlo įsigyti įvairių dydžių ir priedų turinčią techniką. Pirkėjui, kuris svarsto, ką pirkti, tenka rinktis iš ne vieno gamintojo, modelio ir kainos pasiūlymo. Tokiu atveju, kai nežinoma, ką pirkti, reikia gerai pagalvoti, kokios šienapjovės reikia. Tinkamas pasirinkimas priklauso nuo to, kokio dydžio plotus reikia pjauti. Pagal tai galima susiaurinti paieškas. Tuomet beliks pasirinkti tinkamiausią gamintoją ir kainą. Čia randamas skirtingas pasirinkimas. Viena technika yra brangesnė, kita – pigesnė. Gamintojai taip pat skiriasi. Tokiu atveju gerai būtų nuvykti pas tuos pirkėjus, kurie jau turi tokią šienapjovę ir pamatysite, kaip ji atlieka darbą. Taip pat galima nuvykti pas pardavėjus ar į parodą, kurioje pristatoma tokia žemės ūkio technika. Tuomet bus paprasčiau pasirinkti. Kalbant apie kainą, tai neverta pirkti prasčiausios šienapjovės, kuri kainuos pigiausiai. Nebent jūsų reikalavimai jai yra visai maži. Kitais atvejais, geriau pasirinkti brangesnę, bet tinkamą pagal technines savybes.

1 komentaras

  1. O gal kas galėtų patarti, ar tokią techniką galima laisvai laikyti lauke, ar geriau viduje? Mačiau variantą, kad galima įsigyti tentinį angarą iš čia https://www.storex.lt/ ir techniką laikyti jame?

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *