Maistas į namus vegetarams ir veganams. Kokios galimybės Lietuvoje?

Šiais laikais žmonės labai drąsiai išbando gana skirtingas mitybas. Puiku, kadangi šiuo metu galima gauti bet kokį maistą ir būti pilnai apsirūpinusiu, kad organizmui pavyks gauti visas reikalingas medžiagas, kurios padės puikiai jaustis. Tiesa, nors atrodo, kad prekybos vietose ir šio gana nestandartinio maisto pasirinkimas labai platus, visgi, viešojo maitinimo įstaigose retesnės mitybos šalininkai vis dar turi atsakingai vertinti galimybes,kad pavyktų rasti tai, kas jiems labiausiai tinka. Štai vegetarai ir veganai vis dar turi ribotą pasirinkimą. Nors pasiūlymų daugėja – mažiau nei mėsėdžiams. Maistas į namus Panevėžyje tampa labai puikia alternatyva, kuri gali padėti skaniai valgyti dar būnant namuose ir tuo pačiu neįdedant pastangų. Tai puikus būdas susipažinti su mityba, kuri yra be mėsos, neįdedant jokių pastangų.

Ar daug Lietuvoje yra tokios mitybos propaguotojų?

Kalbėti apie konkrečius skaičius labai sunku, galima net teigti, kad neįmanoma. Paprasčiausiai niekas nevedė labai tikslios statistikos, juolab, niekas tiksliai nesurašinėjo. Tačiau reikia apgalvoti tai, kad preliminarius skaičius galima pateikti, kadangi dažnai atliekami patys įvairiausi tyrimai, kurių metu yra vertinama žmogaus sveikata, atliekamos pačios įvairiausios apklausos, kurios padeda suprasti, ar vegetarinė mityba yra geras pasirinkimas. Tokiu atveju skaičiuojama, kad Lietuvoje apie 5 procentus žmonių visiškai nevalgo mėsos. Dažnai kartu įtraukiama ir žuvis. Tiesa, ši statistika labai sena, kadangi šiuo metu skaičiai kur kas didesni. Vegetarų skaičius išaugo net kelis kartus. Papildomai galim pabrėžti, kad padaugėjo ir veganų, kurie taip pat labai noriai pasiruošę gyventi sveikiau ir net tuo pačiu motyvuoti vegetarus atsisakyti pieno bei kiaušinių. Svarbiausia, kad maistas į namus Kaune liberalus visiems ir itin gražu vegetarai nėra pačią įdomiausią mitybą propaguojantys asmenys. Mitybos skirtumų labai daug, tad belieka džiaugtis, kad vis daugiau maitinimo įstaigų siūlo ir skirtingus gaminius, kurie Jums gali labiausiai tikti.

Kaip rasti vegetarišką maistą?

Maistas į namus naudojantis internetu užsakomas greitai ir paprastai kaip niekada. Svarbiausia, kad pačiuose internetiniuose puslapiuose yra sutalpinta labai daug pasiūlymų, tad kiekvienas gali susirasti tai, kas jam labiausiai tinka ir įvertinus galimybes mėgautis tokiais skanėstais, kurie labiausiai tinka.

Jeigu vienas iš jūsų kriterijų renkantis mastą yra tai, kas jis būtų be mėsos – reikia tuo ir pasinaudoti, kadangi suvedus tam tikrus rodmenis sistema jums pasiūlys tik tuos pasiūlymus, kurie geriausiai tenkina poreikius. Šiuo atveju tai būtų vegetariškas maistas, kuris labai mėgstamas ne tik vegetarų, kurie jau seniai nevalgo mėsos, tačiau tuo pačiu ir tų žmonių, kurie kartais nori pakeisti įprastą mitybą ir gal paprasčiausiai pavalgyti sveikai ir ne taip riebiai. Žinoma, taps pats vegetariškas maistas irgi gali būti ne pats sveikiausias, kadangi tokie pusfabrikačiai irgi dažnai keti riebaluose, nors ir jie yra augaliniai. Bet kuriuo atveju svarbiausia yra tai, kad kiekvienas pagal savo poreikius gali susirasti tai,kas jam labiausiai tinka, tad lyginkite galimybes, vertinkite jas liksite patenkintas rezultatu.

Namuose pačiam gamintis maistą neturint tokios atities gali būti sudėtinga. O juk vegetariškas maistas tai ne tik daržovės. Svarbiausia – derinimas, o be patirties tai sunku, tad užsisakykite iš tų, kuriems gaminimas yra kasdieninis džiaugsmas ir pasitikėdami jais užsisakykite maistą, kuriuo galėsite gardžiuotis namuose jums labiausiai tinkamu metu. Kai užsisakyti maistą į namus taip paprasta – nepasinaudoti galimybėmis paprasčiausiai blogas pasirinkimas.

2 komentarai

  1. Seniau aš sakydavausi, bet labai jau vienodą atvešdavo, o norėdavosi ne vien avižirnių ir sojos pupelių… Dabar vėl grįžau prie savarankiško maisto gaminimo. Kaikurias kultūras ir užsiauginu- labai skanu švieži žalieji žirneliai tik nuskinti iš daržo.
    https://www.nojus.lt/darzoviu-seklos/zirniai

  2. Manau grynai vegetariškų/veganiškų patiekalų gamyba ir pristatymu į inamus nėra daug įmonių, nes vis tik tai priimtina tik daliai visuomenės, neretai laikomos keistuoliais. Didžiuosiuose miestuose dar galima rasti, o mažesniuose net kavinėje sunku gauti tinkamą patiekalą neskaitant salotų. Kad būtų pelninga, užsakymų kiekis turi būti tikrai ne mažas per trumpą laiko tarpą, nes maistas yra trumpo galiojimo termino, manau tame ir slypi nepopuliarumo ar sunkiai prieinamumo norintiems problema

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *