Kaip pasirinkti maistą šunims

Pagrindiniai faktoriai, į kuriuos reikia atsižvelgti renkantis sausą maistą, yra šuns amžius, svoris, lytis, jo būsena, fizinis krūvis, virškinimo ypatybės. Būtent fiziologinės šuns savybės ir nulems kokia pašaro rūšis jam geriausiai tiks.

Maistas šunims dažniausiai skirstomas pagal šuns amžių:

Mažiems šuniukams
Jauniems šunims
Suaugusiems šunims
Vyresnio amžiaus šunims

Renkant savo augintiniui maistą, taip pat reikia atsižvelgti ir į jo gyvenimo būdą:

Maistas energingiems šunims, gaunantiems kasdienę fizinę apkrovą. Tokiems šunims reikia pirkti Active, pvz., "Bosch Active", Energy, pvz., "Josera High Energy" maistą.
Maistas vidutinio fizinio aktyvumo šunims. Jiems tiks Balans, pvz., "Natural Balans", Standart, pvz., "Charli Standart" ir Adult, pvz., "Acana Adult Dog" serijos maistas.
Ir maistas šunims, kurie gyvena ramų gyvenimą, tarkim, dėl savo amžiaus ar temperamento ypatybių. Jiems siūlomas Light, pvz., "Belcando Adult Light" maistas.

Maitinimo taisyklės

Dažniausiai ant sauso maisto pakuotės būna surašytas dozavimas pagal šuns amžių ir svorį. Tačiau taip pat reikia atkreipti dėmesį ir į savo augintinio apetitą bei fizinę būklę. Šunims, kurie gyvena lauke šaltomis oro sąlygomis, maisto dozę reikia padidinti iki 20%.

Prieš duodant šuniui sausą maistą, patartina jį išmirkyti vandenyje: užpilti kambario temperatūros vandeniu ir palaikyti valandą ar dvi. Negalima maisto užpilti verdančiu vandeniu, kadangi jis sunaikina vitaminus.

Jei šuo ėda neišmirkytą sausa maistą, padidėja jo poreikis vandeniui. Tokiu atveju, šuo visada turi turėti pilną dubenėlį švaraus vandens.

Sauso maisto pirkimo taisyklės

Nepatartina pirkti nežinomų firmų maisto, net jei kaina yra labai viliojanti. Perkant reikia įsitikinti ar nepažeista pakuotė, ar nepasibaigusi galiojimo data. Labiausiai rizikuojate pirkdami sveriamą maistą iš atsitiktinių žmonių ar turgaviečių.

Jei kyla sunkumų pasirenkant šunų maistą, patarimo geriausia kreiptis į veterinarus ar į šunų veisėjus. Šie specialistai turi didelę patirtį todėl objektyviausiai gali įvertinti skirtingų gamintojų maisto privalumus ir padėti išsirinkti.

Taip pat reikia atsižvelgti ir į konkretaus šuns skonį. Norint nustatyti, kuris maistas jam skaniausias, reikia duoti paragauti kelių rūšių sauso maisto, iš to, ką rekomendavo specialistai.

Pirkite savo keturkojui augintiniui geros kokybės pašarą šunims. Nuo to priklauso šunelio sveikata ir fizinė būklė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *