Pavėsinė ar terasa – kaip išsirinkti?

Artėjant vasarai prie namo ar kieme yra pravartu įsirengti pavėsinę ar terasą. Terasos statomos arčiau namo, jos yra tarsi namo pratesimas, o pavėsinės statomos atokiau nuo namo, jos gali būti įrengiamos sode. Abu statiniai yra reikalingi ir naudingi. Tačiau dažnai būna sunku apsispręsti ką rintis terasą ar pavėsinę. Jei turite didelį sodą, tuomet pavėsinė gali būti ne tik statinys, bet ir sodo puošmena. Tačiau tiems, kurių namo teritorija yra maža, terasa prie namo gali būti vienintelė išeitis.

pavėsinės ir terasosŽemiau pateiksime platesnius aprašymus apie terasas ir pavėsines, tuomet bus lengviau suprasti, kuris variantas jums tinkamiausias.

Yra žinoma, kad pavėsinės buvo statomos dar Egipto laikais. Šiais laikais jos paplitusios visame pasaulyje. Šiltuoju metų laiku jos tampa kone centrine figūra. Pavėsinę patariama statyti gražiausioje sodo vietoje. Pavėsinės dažniausiai turi panašią konstrukciją: stogas su atramomis ir viena arba dvi sienos.

Jei nenorite skirti didelių investicijų pavėsinės statybai, galite įsirengti pavėsinę apželdintą vijokliniais augalais. Kol kas Lietuvoje statyti sode ar parke vijokliniai augalais apželdintas pavėsines yra neįprasta. Tačiau tokia pavėsinė gali būti ne tik puiki priebėga nuo karštų saulės spindulių, bet ir jūsų sodo puošmena. Vijokliniais augalais savo pavėsines puošdavo senovės romėnai. Viduržemio jūros regione ten buvo auginamos net vynuogės. Dažniausiai toks sodo gaminys susideda iš dviejų stulpų, kurie stovi vienas priešais kitą. Ant jų būna uždėtos dvi lygios arba išlenktos sijos, į kurias remiasi vienodu atstumu išdėstyti dekoratyviniai elementai.

Jei svarstote apie terasą pirmiausia reikia išsirinkti kurioje namo pusėje ją statysite. Šiuolaikiniai namai statomi nedideliuose sklypuose, kur arti yra kaimynai, todėl dažniausiai nebūna pasirinkimo, nes vietos yra tik vienoje namo pusėje. Tačiau jei galite pasirinkti, tuomet specialistai pataria rinktis tą namo pusę, iš kurios atsiveria gražiausias vaizdas. Taip pat pamąstykite, ar jūs mėgstate saulę, ar geriau jaučiatės pavėsyje. Jei pastatysite terasą saulėtoje vietoje, tuomet vasarą gali būti per karšta. Tuo tarpu vakarinėje pusėje vėsesniais vasaros vakarais gali būti šaltoka. Jei smarkiai pučia vėjai, patariama įrengti sienelę. Taip pat būtų patogiau, jei statydami terasą įrengtumėte ir stogelį. Jei yra galimybė galima įsirengti ir porą terasų – vienoje ir kitoje namo pusėje.

Taigi išsirinkite statinį, kuris jums arčiau širdies ir leiskite šiltus vasaros vakarus maloniai.

3 komentarai

  1. Ir tas ir tas turi savu pliusu. As vis tik labiau linkciau i stikline terasa, i kuria butu galima ieiti tiesiog is virtuves

  2. Dabar pagrinde visi kotedžai ir individualūs namai statomi su lauko terasomis, nebūtina kad sklypas būtų labai didelis, užtenka atsitverti nepermatoma tvora ir pasisodinti tujų kad nesimatytų kaimynai.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *