Šilumos siurbliai oras oras: veikimo principas ir savybės

Naujos statybos namuose vis dažniau pasirenkamas apšildymo būdas šilumos siurbliais. Kokį pasirinkti – sprendžia namo savininkas, konsultuodamasis su specialistais ir atsižvelgdamas į pastato savybes. Aptarsime, koks šilumos siurblių oras oras veikimo principas ir kokiomis aplinkybėmis tai tinkamas pasirinkimas.

Šilumos siurbliai oras oras – veikimo principas

Šie įrenginiai dar vadinami kondicionieriais, nes jie gali šildyti ir vėdinti. Šildymą užtikrina įrenginio viduje įdiegta šilumos siurblių technologija. Oras oras sistema susideda iš dviejų dalių – išorinės ir vidinės. Išorinė dalis paima energiją iš oro, o vidinė dalis sugeneruotą šilumą atiduoda patalpai. Šildymo procesas vyksta svarbiausioje dalyje – kompresoriuje. Šilumnešis surenka šilumą iš oro ir virsta garais, jie suspaudžiami kompresoriuje, pakeliama temperatūra. Karšti garai perduodami vidinio bloko šilumokaičiui, o pagaminta šiluma pasiekia patalpą.

Šilumos siurblių oras oras veikimo principas gali būti ir atvirkštinis. Paimtas oras iš lauko paverčiamas šalčiu ir perduodamas aplinkai.

Kuo oras oras sistema skiriasi nuo oras vanduo?

Pradedantiems domėtis šildymo sistemomis dažnai iškyla klausimas, kokia iš jų geresnė – oras oras ar oras vanduo? Atsakymą lemia namo savybės, gyventojų įpročiai.

Oras oras sistema negali pašildyti vandens. Ji šilumą perduoda per vieną ar kelis vidinius įrenginius, o oras vanduo sistema šilumą perduoda per grindinį šildymą ar (ir) radiatorius. Taigi, jeigu name neįrengtas grindinio šildymo ir radiatorių sistemos, šilumos siurbliai oras vanduo netiks. Grindys apima didelį patalpos plotą, todėl su oras vanduo sistema galima apšildyti didelį namą. Šilumos siurblių oras oras veikimo principas leidžia apšildyti ne didelį patalpos plotą, per vidinį įrenginį. Taigi, mažesniam namui, sodo nameliui, kai nereikia paruošti karšto vandens, galbūt geriau rinktis oras oras sistemą.

Abiejų šilumos siurblių privalumai, kad jie lengvai valdomi, nereikalinga nuolatinė priežiūra, temperatūrą galima reguliuoti per atstumą. Taip pat jie veikia efektyviai ir taupiai lauke esant -15 laipsnių šalčio ir daugiau. Tiesa, oras oras sistema šiek tiek pigesnė, o įrengimas labai paprastas. Prieš apsisprendžiant pravartu pasikonsultuoti su profesionalais.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *