Šviestuvai – viena svarbiausių interjero detalių

Bet kuris su interjero dizainu daugiau dirbantis žmogus sutiktų, kad šviestuvai atlieka didžiulį vaidmenį aplinkos kūrime. Nuo apšvietimo priklauso ne tik tai, kaip bus išryškintos namuose esančios detalės ar vizualiai sumažintos / padidintos erdvės – jis be galo svarbus darbo produktyvumui, kokybiškam poilsiui, jaukumui ir dvasinei būsenai. Būtent todėl šviestuvai privalo būti derinami itin kruopščiai – tai neturėtų būti vieta, kurioje taupoma. Kuo daugiau apšvietimo, koreliuojančio su natūraliai sklindančia šviesa, tuo didesnė tikimybė, kad jūsų namai bus šviesūs, erdvūs ir skleis malonią atmosferą.

Per visus amžius turbūt nebuvo geresnio meto, kuomet vyrautų tiek skirtingų, pagal kiekvieno poreikius pritaikytų šviesos šaltinių rūšių. Šviestuvai montuojami į lubas, sienas, yra nišiniai, centriniai, akcentiniai ir t. t. Biuruose ar darbo kambariuose specialiai pritaikomos stalinės lempos, naujos kartos paneliniai šviestuvai, taupantys energiją. Pastarieji pasižymi tolygiu šviesos paskirstymu didesnėse erdvėse bei ypač tyliu, jokių pašalinių garsų neskleidžiančiu veikimu.

Kokybiški, puikiai pritaikyti šviestuvai pasižymi savybėmis, galinčiomis iš esmės pakeisti patalpų įvaizdį. Didelis kiekis atitinkamose vietose simetriškai išdėliotų šviestuvų vizualiai padidins erdvę, suteiks jai modernumo, sterilumo įspūdį. Į norimus objektus nukreipti šviestuvai padeda juos išryškinti, sudėlioti reikiamus akcentus. Švelnesnę šviesą skleidžiančios dekoratyvinės lempos gali sukurti itin jaukią prieblandą, kuri patiks bohemiškos sielos žmonėms.

Jei jaučiate, kad jūsų namai ganėtinai tušti, tačiau nenorite jų apkrauti įvairiais niekniekiais, galite drąsiai improvizuoti su šviestuvais. Klasikinio ar Provanso stiliaus dizainui puikiai tiks masyvūs lubiniai šviestuvai, toršerai ar dekoratyvinės lempos su įmantriais raižiniais. Jei gyvenate šiuolaikiškame būste, čia galite įmontuoti nišinius, sieninius šviestuvus, šalia pagrindinių baldų pastatyti gaubtus, originalių formų ar spalvų toršerus.

Nors Lietuvoje populiariausi skaidrių, klasikinių atspalvių šviestuvai, norint į savo namų interjerą įnešti šiek tiek gyvybingumo, tai galima padaryti pasirinkus ryškių spalvų šviesos šaltinius. Išskirtinumo suteiks įvairūs geometriniai, grafiški raštai, derinami su tradicinėmis, minimalistinėmis formomis.

1 komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *