Kokios tvoros yra įrengiamos namo kieme?

Kiemams skirtos tvoros gali būti pačio įvairiausio stiliaus, dizaino, medžiagų ir tikslų. Tvoros paskirtis gali laviruoti nuo saugumo ir privatumo iki estetinio patrauklumo. Kiemo aptvaro tipo pasirinkimas turės įtakos erdvės funkcionalumui. Daugelis tvorų gali apsaugoti nuo saulės spindulių, kitos gali padėti auginamiems augalams augti aukštesniems ir tiesesniems (pavyzdžiui, vynmedžiams). Kai kurių tvorų montavimas yra dekoratyvinis ir funkcionalus – nustatantis ribas aplink kiemą ir tuo pačiu suteikiantis patrauklų centrą. To puikus pavyzdys yra vertikalių strypų tvoros.

tvoros tinklaiMedžiaga, naudojama tvorų gamybai, skiriasi nuo norimos paskirties. Saugumo sumetimais dažnai yra pasirenkamos cinkuoto plieno tinklinės tvoros. Tai išties puikus pasirinkimas, tačiau, jei Jūs trokštate ir vizualaus patrauklumo, šis variantas Jums netiks. Norintys estetinio grožio renkasi medines tvoras, tačiau jos turi vieną labai didelį trūkumą: daug priežiūros, lyginant su kitomis medžiagomis, nes tvorą reikia periodiškai perdažyti ir sutepti gruntu.

Kiemo tvorų gamybos rinkoje neseniai pasirodė ir vinilo tvoros. Tai patrauklus pasirinkimas, siekiantiems ir privatumo ir dekoratyvinių elementų. Tačiau šių tvorų montavimas yra gana sudėtingas procesas.

Sode tvoros gali būti įrengiamos aplink augalų auginimo zonas, tam, kad jie būtų apsaugoti nuo kenkėjų. Jų montavimas yra nesudėtingas. Paprastai naudojamos medžiagos yra plienas arba aliuminis. Sodai, kurie nėra apsodinti estetikos tikslais, gali būti aptveriami tvoros tinklais.

Jums labai pasisekė, jei savo nuosavame name turite baseiną. Nėra nieko geriau už pasiplaukiojimą jame karštą vasaros dieną. Tačiau neaptvertas baseinas gali būti pavojingas Jūsų namiškiams. Aplink reikia montuoti tvorą iš vinilo, aliuminio, plieno ar netgi medžio. Tokios tvoros apsaugos Jūsų mažus vaikus ar gyvūnus nuo įkritimo į baseiną. Dažnai įstatymai netgi reikalauja aptverti baseinus, nes gana dažnas atvejisyra, kai vaikai nuskęsta tiesiog savo namų baseine. Šiam atvejui gali puikiai pasitarnauti ir tvoros tinklai, nes dėl estetinio vaizdo galima juos dažyti įvairiausiomis spalvomis ir tepti specialiais tepalais nuo rūdžių. Tačiau vis dėlto populiariausias pasirinkimas yra horizontalių lentų tvoros ar vartai.

2 komentarai

  1. Namo tvora ne tik apsaugo nuo nepageidaujamų pašaliečių bet ir gali būti stilingas aplinkos elementas. Tvoros, kurios skirtos kiemams gali būti įvairiausios stilistikos. Kaip gražu matyti jaukią kiemo aplinką aptvertą gražia tvora.

  2. Na man tai klasika visada liks medinės tvoros, jos tokio jaukumo kiemui suteikia. Labai negyvas visada tas metalas atrodo, tai jei kada pas save įsirenginėsiu tvorą tai bus tik medinė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *