Energetinis sertifikatas: kam jis reikalingas?

Energetinis sertifikatas reikalingas tam, kad būtų nurodyta, kol energijos kiekis sunaudojamas apšildyti tam tikrą pastatą. Jis numato, koks yra energijos suvartojimas, ir kiek ekonomiškas yra tam tikro pastato apšildymas. Tai išreiškiama energetinio naudingumo klasėmis, kurios nurodomos raidėmis nuo A iki G. a lakomapačia aukščiausia naudingumo klase, o G – pačia žemiausia. Nuo šių metų sausio 9 dienos pakeisti įstatymai, numatantys, kad norint išnuomoti arba parduoti būstą privaloma turėti energetinį sertifikatą.

Nors dabar tai yra privalomas formalumas, vis dėlto, tai naudinga ir asmenims, norintiems išnuomoti arba parduoti savo būstą. Jei bus nustatytas aukštas energetinis naudingumas, tikėtina, kad būstą išnuomoti arba parduoti galėsite brangiau – juk kiekvienas, ieškantis nuosavo būsto, tikisi, kad jo išlaikymas bus ekonomiškas.

Jei jums energetinis sertifikatas buvo išduotas seniau, svarbu pasitikrinti jo išdavimo datą – energetinio naudingumo sertifikatas galioja iki dešimties metų, o praėjus šiam laiko tarpui, skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo. Per dešimtmetį paprastai energetinis naudingumas gerokai pasikeičia, todėl šie skaičiavimai turi būti atliekami iš naujo.

Šiandien tikrai galime rasti nemažai įmonių, teikiančių tokias paslaugas. Jų paslaugų kainos gali skirtis, taigi, galite pasiieškoti tokio varianto, kuris bus palankus jums. Kokia bus šių paslaugų kaina, gana sudėtinga pasakyti, nes tai priklausys nuo pastato sudėtingumo ir ploto. Kuo didesnis namo plotas, tuo skaičiavimų kaina kvadratiniam metrui bus mažesnė, taigi, neverta baimintis, kad už didelio namo sertifikatą teks sumokėti tikrai nemažą pinigų sumą. Po to, kai bus atlikti reikalingi skaičiavimai, jums pateks siūlymus, kaip šį naudingumą padidinti.

Energetinio naudingumo skaičiavimai gali užtrukti nuo kelių valandų iki visos dienos – tai taip pat priklauso nuo to, kokio sudėtingumo jūsų pastatas bei kokia jo kvadratūra.tifka

Taigi, energetinio naudingumo sertifikatas ne tik privalomas, bet ir naudingas namo savininui. Jei bus nustatytas didelis energetinis naudingumas, tikėtina, kad pavyks namą parduoti arba išnuomoti brangiau. To paprastai ir siekiama, taigi, vienu šūviu nušausite du zuikius – įvykdysite reikalingus formalumus ir tuo pačiu gausite naudos sau.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *