Kontraceptinių tablečių kova su prezervatyvais

Tėveliams nuolatos kartojant, kad vaikai auga nepastebimai – nepajuntame, kaip lytinis gyvenimas tampa jų dienos dalimi. Supažindinti su apsisaugojimo priemonėmis privalo kiekvienas suaugusysis, kitaip neplanuotas nėštumas gali uždaryti duris ateities planams. Iki šiol neprieinama iki vieningos nuomonės ar geriau kontraceptinės tabletės, ar prezervatyvai. Bažnyčia garsiai rėkia apie nužudomus negimusius kūdikius, medikai apie dirbtinių hormonų daromą žalą, o tablečių propaguotojai apie neplanuotus nėštumus ir puikias apsisaugojimo galimybes.

Pastojimo galimybės praradimas

Medikai nuolatos akcentuoja, jog nuolatinis hormoninių kontraceptikų vartojimas gali užkirsti kelią ateityje planuojamam nėštumui. Prezervatyvai − apsisaugojimo priemonės gydytojų akcentuojamos, kaip sveikesnės ar bent jau nedarančios žalos organizmui. Dėl nuolatinio tablečių vartojimo gali sutrikti moters hormoninė sistema, kuri ateityje užkirs kelią pastojimui. Tai gąsdina daugelį jaunų šeimų, kurių lytinis gyvenimas yra aktyvus, o naudotis kontraceptikais yra kur kas paprasčiau. Ar verta patogumo dėlei ateityje prarasti galimybę džiaugtis didžiausia gyvenimo laime – būvimu tėvais.

Su hormonais žaisti neverta?

Prezervatyvai laimi ne tik vaikų turėjimo kovoje, bet ir tada kai kalbama apie moters sveikatą. Pasigirsta vis daugiau pasakojimų, kaip tabletės sugriovė merginų gyvenimus. Ir šiuo atveju kalbama ne apie atvejus, kada hormoniniai preparatai vartojami kaip vaistai, o tada kai jų tikslas užkirsti kelią pastojimui. Ilgą laiką tabletes vartojusios moterys skundžiasi galvos skausmais, pervargimu, svorio didėjimu ir net nuotaikų kaita. Dažniausiai tai nutinka kuomet nustojama vartoti. Juokaujama, jog nutraukus narkotikų vartojimą taip pasijaučiame irzlesni, piktesni, jaučiamas nemotyvuotas skausmas ir panašiai. Gyvendami laisvai dabar, kuriamės neproduktyvią ateitį. Nustoti džiaugtis teikiamais malonumais nereikia, tiesiog prezervatyvai turi tapti labiausiai naudojama apsisaugojimo priemone.

Nors dabar esame jauni, veržlūs ir pašėlę besimėgaujantys gyvenimo teikiamais malonumais, reikia nepamiršti, jog ateityje mūsų kūno kokybė kis. Tad kaip ja naudosimės jaunystėje, tokia gausime ir ateityje. Prezervatyvai padės džiaugtis gyvenimu be pašalinio poveikio.

Straipsnį parengė www.condomshop.lt

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *