Saulės energija padės nenutrūkstamai tiekti elektrą Malio ligoninėje

Lietuvoje įgyvendinama Klimato kaitos programa, kurios vieni iš tikslų – atsinaujinančių energijos išteklių panaudojimo skatinimas. Atsinaujinantys ištekliai šalyje – tai vėjo ir saulės energija, biokuras. Taip pat vykdomi bendradarbiavimo su besivystančiomis šalimis projektai, perduodant Lietuvos technologijas ir patirtį. Pagal šiuos projektus įrengtos saulės elektrinės Malyje, Gruzijoje, Malaizijoje. Buvo pasirinkta įmonė „Saulės grąža“, kuri įrengė elektrines ant Malio sostinės Bamako mokslo ir technologijų universiteto ir „Gabriel Toure“ universiteto ligoninės stogo. Pagrindinis projekto tikslas – mažinti šiltnamio efektą sukeliančių CO2 dujų kiekį.

Malyje saulės energija nėra išnaudojama, nors saulėtų dienų skaičius čia yra apie 300. Šioje šalyje galima pagaminti žymiai daugiau energijos iš šio atsinaujinančio šaltinio, negu Lietuvoje. Saulės spinduliuotė Malyje siekia net 1700-2100 kWh/m2 per metus. Mūsų šalyje – apie 1000 kWh/m2.

Didžioji dalis elektros Malyje pagaminama šiluminėse elektrinėse, deginant dyzeliną. Šioje šalyje dažnai dingsta elektra dėl tinklo apkrovos, nes karštomis vasaros dienomis įjungiama daugybė kondicionierių. Dėl to ypač nukenčia ligoninės, nes atsarginis generatorius įsijungia tik po kelių minučių. Vykstant operacijai ir ligoniams, prijungtiems prie elektra maitinamų aparatų tai gali baigtis mirtimi.

Ligoninėje ne tik įrengta saulės energijos elektrinė, bet ir pastatytas nepertraukiamo maitinimo šaltinis, kuris užtikrins, kad elektra pediatrijos skyriuje būtų tiekiama nenutrūkstamai.

Šiam projektui buvo skirta 260 tūkstančių eurų iš Klimato kaitos programos. Abi saulės elektrinės sumažins išmetamų dujų kiekį apie 213 tonų per metus, ir prisidės prie klimato taršos mažinimo. Skaičiuojant, jog jėgainės minimalus garantinis laikotarpis siekia 25 metus, tai per visą šį laiką išmetamų dujų kiekį pavyks sumažinti 5325 tonomis.

„Saulės grąža“ pastatytos elektrinės susilaukė didelio universiteto bendruomenės susidomėjimo Malyje. Jau planuojama rengti specialistus universitete, galėsiančius prisidėti prie saulės energijos atsinaujinančio šaltinio išnaudojimo elektros gamybai.

Lietuvių įmonė įvykdė projektą ir Gruzijoje, kurio tikslas skatinti saulės energetikos vystymą. Šioje šalyje buvo įrengtos elektrinės ant 6 objektų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *