Saulės parkas Kuršėnuose

Saulės parkai Lietuvoje suteikia galimybę turėti saulės elektrines gyventojams ir juridiniams asmenims neturintiems tinkamo pastato stogo ar žemės ploto. Vienas iš didžiausių yra Kuršėnų saulės parkas, esantis Šiaulių rajone. Jame jau sumontuotų jėgainių bendra galia siekia 2,5 MW, planuojama parką išplėsti iki 5 MW. Šį projektą vysto pažangi saulės energetikos įmonė „Saulės grąža“.

Saulės parkai – tai galimybė kiekvienam rezervuoti elektrinę

Kuršėnų saulės parke pabaigtas IV etapas, nuo 2020 metų spalio 29 dienos gautas leidimas tiekti elektrą. Šiame parke elektrinę sau gali rezervuoti kiekvienas kotedžo, buto ar namo gyventojas, kuris nori sumažinti elektros kaštus. Jėgainių generuojama energija padeda sumažinti elektros išlaidas 3 kartus. Nesunkiai galite apskaičiuoti, kada jėgainė atsipirks.

Jeigu jūs už elektrą mokate 60 eurų, tai turėdami jėgainę mokėtumėte 20 ir sutaupytumėte 40 eurų. Įsigyti 1 kW galios elektrinę Kuršėnų saulės parke jums kainuotų 925 eurus. Šiuo metu, artėjančių Šv. Kalėdų proga „Saulės grąža“ komanda siūlo pasinaudoti 50 eurų nuolaida, kuri galioja iki sausio 5 dienos. Be to, jūs galite gauti Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) paramą, kuri siekia 323 eurus už 1 kW galios. Taigi, su parama 1 kW dabar jums kainuotų tik 552 eurus. Tokių mažų kainų dar niekada nebuvo!

Jums tereikia paskaičiuoti, kiek elektros sunaudojate per metus, šis rodiklis parodys, kokios galios jėgainės reikėtų. Norėdami tiksliau sužinoti, kada atsipirks jūsų elektrinė, pasinaudokite skaičiuokle, kurią rasite interneto svetainėje https://www.saulesparkai.lt/saules-grazos-saules-parko-iv-etapas-0.

Verta įsigyti jėgainę ne tik dėl mažesnės kainos, bet ir todėl, kad saulės parkai įrengiami ir prižiūrimi projekto vystytojų, todėl elektrinių savininkams nereikia rūpintis įrengimu. Tiesa, už priežiūrą reikės mokėti kasmetinį nedidelį mokestį, tačiau jūs gaunate garantiją, kad jėgainė sklandžiai veiks ilgus metus. Kuršėnų parko vystytojas garantuoja, kad 25 metus jūsų jėgainė generuos energiją ne mažiau nei 80 % pajėgumu. „Saulės grąžos“ parkuose naudojama aukščiausios kokybės įranga. Šiuo metu liko paskutiniai 500 kW iš 2,5 MG parko galios.

Pradėkite naujuosius metus gamindami švarią ir pigią energiją!

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *