Statybos Senamiestyje – kodėl taip sudėtinga

Jeigu mąstote, kur turėtų būti perkamas naujas butas Senamiestyje, ši tema jums turėtų būti labai aktuali. Visi, kas pirko seną butą Senamiestyje ir bandė jį remontuoti, žino šias problemas. Jeigu ir jūs taip darysite, greitai jos irgi bus jums pažįstamos. Tad geriau pirkti naujos statybos būstą šalia senamiesčio.

Sunku pravažiuoti

Jeigu darbus reikės vykdyti vienoje iš siaurųjų Senamiesčio gatvelių, tai gali visko būti, kad ten kažkas nutiks ne tokio ir paprasto. Pagalvokite, vien su dviračiu ten sunkiai pravažiuojate. Tai kaip reikėtų tikėtis iš laviruoti su kokiu krovininiu autobusiuku, sunkvežimiu ar dar didesniu statybininkų automobiliu? Tai tikrai gali tapti labai sunkia užduotimi, dėl ko darbininkai mielai jus dar labiau apmokestins.

Paveldo zonoje vykdoma urbanistinio draustinio apsauga

Didžiausi sunkumai tikrojoje Senamiesčio teritorijoje bus dėl Paveldo zonos ir joje keliamų reikalavimų. Čia tikrai bus labai sudėtinga viską sutvarkyti. Gal iš dalies leidimus gauti net bus lengviau tuomet, kai tvarkysite kapitalines sienas sename daugiabutyje ir turėsite gauti visų kaimynų pritarimą, taip pat architektų, projektuotojų patvirtinimus… Senamiestyje norint vykdyti statybas, reikės imtis nemažai reikalų, kad susitvarkytumėte popierius, ir tikrai ne viską ten galėsite daryti, kadangi privalu išsaugoti vertingąsias Senamiesčio savybes. Jeigu būtų buvę galima Senamiestyje daryti, ką nori, tai tokios vietos jau seniai būtų nelikę. Vyrautų kolūkinis barokas.

Projektuoti turi paveldosaugos leidimą turintieji

Kita problema bus ta, kad reikės ir architektų ne bet kokių, o tik tų, kurie turės licenzijas dirbti paveldo teritorijoje. Dėl to, suprantama, visa tai kainuos žymiai brangiau.

Darbus gali vykdyti ne bet kas

Net jeigu pats esate meistras ar statybininkas, privalės būti ir darbų vadovas, kuris turėtų visas licenzijas, galinčias patvirtinti, kad darbai vyksta saugiau paveldo zonoje, kad nėra nukrypstama nuo projekto. Už šitą paslaugą reikės mokėti papildomai, ir reikės mokėti tikrai nemažai.

Žemė Senamiestyje brangiausia

Kad ir ką norėtumėte statyti Senamiestyje, reikia žinoti, kad čia viskas brangiau. Vilnius traukiasi ir plečiasi, bet judėjimas vyksta žinant, kur yra miesto centras, o jis ir yra Senamiestyje. O šis nesiplečia, lieka toks pats. Dėl to ir jo kaina yra visada labai aukšta, tiek žemės, tiek butų, tiek bet kokių kitų reikalų, vykstančių ten. Tačiau kartu jis gali ir visada nešti garantuotą komercinę sėkmę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *